Kategoria: Prawa człowieka

10 czerwca 2020
Czym są prawa człowieka?
Czym właściwie są prawa człowieka? Czy prawa te mogą zostać nam odebrane? Dowiedz się więcej na temat praw człowieka na Kruczek.pl!
25 maja 2020
Jak funkcjonuje system wspierania dziecka i rodziny?
Wsparcie rodziny jest niewątpliwie jednym z priorytetów w działalności polityki społecznej. Jak funkcjonuje system wspierania rodziny?
17 kwietnia 2020
Ustawa antyaborcyjna - analiza prawna
Ustawa antyaborcyjna - w Sejmie kolejny raz pojawił się projekt ustawy. Co niesie za sobą ustawa antyaborcyjna i co na jej temat sądzą przecwinicy?
29 maja 2019
Sarco – kapsuła do popełniania samobójstw a kodeks karny
Sarco – kapsuła do popełniania samobójstw. Czy jest zgodna z polskim prawem? Czy tak wykonana eutanazja jest legalna? Kto może z niej skorzystać?
24 maja 2019
Niedowidzący przy urnach wyborczych – wystąpienie RPO
Trwa przygotowywanie lokali wyborczych z uwzględnieniem potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami. Czy niedowidzący zagłosują bez problemu?
19 kwietnia 2019
16-latka w rejestrze pedofilów. RPO ma wątpliwości
Rejestr pedofilów – czy w rejestrze należy umieszczać dzieci, udostępniając ich dane? RPO ma wątpliwości. Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym
5 lutego 2019
Zły stan zdrowia skazanego a wstrzymanie i przerwa wykonania kary
4 lutego 2019
Kontrola osób wchodzących do sądów - wystąpienie RPO
Uprawnienia pracowników ochrony do kontroli osób wchodzących do sądów wciąż nie są określone ustawowo. RPO interweniuje, sprawdź, z jakim skutkiem.
30 stycznia 2019
W obronie Twoich praw - Rzecznik Praw Obywatelskich
Rzecznik Praw Obywatelskich to jednoosobowy organ państwowy. Sprawdź, jakie pełni funkcje? Z jakimi problemami można się do niego zgłaszać?
30 stycznia 2019
Warunki bytowe skazanych 2019 - Kobiety nie dostają biustonoszy
Warunki bytowe skazanych - Jakie przedmioty otrzymują osadzone osoby? Dlaczego kobiety nie otrzymują przydziałowych biustonoszy?