Kategoria: Prawo administracyjne

11 sierpnia 2021
Czym jest odpis aktu stanu cywilnego i jak go uzyskać?
Jak uzyskać odpis aktu stanu cywilnego? Kiedy będzie on nam potrzebny? Czy możliwa jest odmowa wydania odpisu? Dowiedz się więcej na ten temat
16 czerwca 2021
Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego uniemożliwi reprywatyzację?
Nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego - jakich zmian możemy się spodziewać? Czy nowelizacja kodeksu uniemożliwi reprywatyzację?
7 czerwca 2021
Załatwienie sprawy w urzędzie: jeśli e-mailem, to tylko z podpisem elektronicznym – wyrok WSA
Sprawy urzędowe przez internet - wiele spraw załatwimy online, wystarczy podpis elektroniczny. Sprawdź, co musi zawierać wniosek składany przez internet.
28 maja 2021
Wszczęcie postępowania karnoskarbowego a bieg terminu przedawnienia – uchwała NSA
Wszczynanie postępowań karnoskarbowych w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia - uchwała NSA. Czy to koniec ze sztucznym wszczynaniem postępowań?
26 maja 2021
Od lipca wnioski o pozwolenie na budowę składane online
Procedury budowlane w formie elektronicznej – od lipca składanie wniosków o wydanie pozwolenia na budowę możliwe będzie online. To nie jedyne zmiany
24 maja 2021
Szkolenie sprawdzające kwalifikacje a obniżenie punktów karnych – wyrok NSA
Szkolenie sprawdzające kwalifikacje a obniżenie punktów karnych - kto może zweryfikować, czy liczba przypisanych punktów karnych jest prawidłowa?
19 maja 2021
Jak odrolnić ziemię?
W celu postawienia budynku mieszkalnego na gruncie rolnym konieczne jest odrolnienie działki. Dowiedz się, jak wygląda ten proces w praktyce.
11 maja 2021
Rozbiórka budynku – czy wymagane jest pozwolenie?
Rozbiórka budynku - kiedy zgłoszenie, a kiedy pozwolenie? Co powinien zawierać wniosek o pozwolenie na rozbiórkę i co należy do niego dołączyć?
4 maja 2021
Błędne pouczenie w decyzji administracyjnej
Kiedy można powołać się na błędne pouczenie w decyzji administracyjnej? Dowiedz się, jakie są skutki prawne błędnego pouczenia.
19 kwietnia 2021
Nowe dowody osobiste już z odciskami palców
Nowe wzory dowodów osobistych, z odciskami palców i odręcznym podpisem właściciela, zaczną obowiązywać od 2 sierpnia. Co z dokumentem dla dziecka?