Kategoria: Prawo administracyjne

2 lipca 2020
Program "Moja Woda" wystartował. Kto może otrzymać dotacje?
Wystartował program "Moja Woda". Można już składać wnioski o dotację na instalacje zatrzymujące wody opadowe. Jak otrzymać dotację 5 tys. złotych?
1 lipca 2020
300 zł na wyprawkę dla ucznia - Program "Dobry start" 2020
Dzisiaj ponownie startuje program "Dobry Start". Oznacza to, że od 1 lipca można już ubiegać się o jednorazowe wsparcie pieniężne na tegoroczną wyprawkę szkolną.
1 lipca 2020
Jak zostać urzędnikiem?Praca w służbie cywilnej
Praca w służbie cywilnej to większy prestiż, pensja oraz stabilizacja. Jak dostać pracę w służbie cywilnej? Dowiedz się więcej.
17 czerwca 2020
Zawarcie małżeństwa – o jakich formalnościach trzeba pamiętać?
Zawarcie małżeństwa - o jakich czynnościach należy pamiętać? Jakie są przeszkody do zawarcia małżeństwa? Dowiedz się więcej.
15 czerwca 2020
Kody kreskowe na workach na śmieci? – możliwe zmiany w segregacji odpadów
Ministerstwo Klimatu zapowiada zmiany w sposobie segregacji odpadów. Jedną z nich mogą być kody kreskowe na workach na śmieci. Czy to dobre rozwiązanie?
12 czerwca 2020
Narodziny dziecka – o jakich formalnościach trzeba pamiętać?
Niewątpliwie narodziny dziecka są bardzo istotnym momentem w życiu każdej rodziny. O jakich formalnościach trzeba pamiętać po urodzeniu dziecka?
10 czerwca 2020
Obowiązek meldunkowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
Obowiązek meldunkowy mimo uznania za „relikt przeszłości” nadal funkcjonuje w polskim systemie prawnym. Na czym on właściwie polega?
9 czerwca 2020
Prawo jazdy – wszystko, co należy o nim wiedzieć
Kto może otrzymać prawo jazdy? W jakich sytuacjach można go stracić? Wszystko, co warto wiedzieć na temat prawa jazdy. Sprawdź!
8 czerwca 2020
Jak wyrobić paszport?
Jakie dokumenty i gdzie trzeba złożyć, aby uzyskać paszport? Jakie są opłaty za paszport? Dowiedz się więcej, jak wyrobić paszport!
29 maja 2020
Jak wyrobić dowód osobisty?
Każdy pełnoletni obywatel, który mieszka w kraju, ma obowiązek posiadać dowód osobisty. Jak wyrobić dowód osobisty? Dowiedz się więcej.