Kategoria: Prawo administracyjne

16 czerwca 2021
Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego uniemożliwi reprywatyzację?
Nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego - jakich zmian możemy się spodziewać? Czy nowelizacja kodeksu uniemożliwi reprywatyzację?
7 czerwca 2021
Załatwienie sprawy w urzędzie: jeśli e-mailem, to tylko z podpisem elektronicznym – wyrok WSA
Sprawy urzędowe przez internet - wiele spraw załatwimy online, wystarczy podpis elektroniczny. Sprawdź, co musi zawierać wniosek składany przez internet.
28 maja 2021
Wszczęcie postępowania karnoskarbowego a bieg terminu przedawnienia – uchwała NSA
Wszczynanie postępowań karnoskarbowych w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia - uchwała NSA. Czy to koniec ze sztucznym wszczynaniem postępowań?
26 maja 2021
Od lipca wnioski o pozwolenie na budowę składane online
Procedury budowlane w formie elektronicznej – od lipca składanie wniosków o wydanie pozwolenia na budowę możliwe będzie online. To nie jedyne zmiany
24 maja 2021
Szkolenie sprawdzające kwalifikacje a obniżenie punktów karnych – wyrok NSA
Szkolenie sprawdzające kwalifikacje a obniżenie punktów karnych - kto może zweryfikować, czy liczba przypisanych punktów karnych jest prawidłowa?
19 maja 2021
Jak odrolnić ziemię?
W celu postawienia budynku mieszkalnego na gruncie rolnym konieczne jest odrolnienie działki. Dowiedz się, jak wygląda ten proces w praktyce.
11 maja 2021
Rozbiórka budynku – czy wymagane jest pozwolenie?
Rozbiórka budynku - kiedy zgłoszenie, a kiedy pozwolenie? Co powinien zawierać wniosek o pozwolenie na rozbiórkę i co należy do niego dołączyć?
4 maja 2021
Błędne pouczenie w decyzji administracyjnej
Kiedy można powołać się na błędne pouczenie w decyzji administracyjnej? Dowiedz się, jakie są skutki prawne błędnego pouczenia.
19 kwietnia 2021
Nowe dowody osobiste już z odciskami palców
Nowe wzory dowodów osobistych, z odciskami palców i odręcznym podpisem właściciela, zaczną obowiązywać od 2 sierpnia. Co z dokumentem dla dziecka?
16 kwietnia 2021
Kiedy profesjonalny pełnomocnik jest niezbędny?
Zdarza się, że w sądzie, w naszym imieniu, musi wystąpić profesjonalny pełnomocnik. Kiedy będzie to konieczne? Czym jest przymus adwokacko-radcowski?