Kategoria: Prawo drogowe

17 sierpnia 2022
Ubezpieczenie samochodu - OC, AC, NNW, Assistance
Jakie ubezpieczenie samochodu możemy wybrać? Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia OC, AC, NNW czy Assistance? Dowiedz się więcej.
4 stycznia 2022
Korzystanie z telefonu podczas jazdy - co grozi za złamanie zakazu?
Korzystanie z telefonu podczas jazdy autem jest zabronione i surowo karane. Sprawdź jaka kara grozi kierowcy używającemu telefonu!
13 października 2021
Zasady ruchu na parkingu. Kto ma pierwszeństwo?
Stosowanie zasad ruchu pozwala uniknąć większości wypadków. Kto ma pierwszeństwo na parkingu i w jaki sposób poruszać się po nim?
6 października 2021
Stłuczka parkingowa – jak się zachować i czym grozi ucieczka?
Stłuczka parkingowa to przykre, ale częste zdarzenie. Jak zachować się po uczestnictwie w niej i co grozi sprawcy, który postanowi uciec?
28 września 2021
Kto odpowiada za szkodę wyrządzoną przez pasażera? Uderzenie drzwiami w auto
Pasażer wychodzący z samochodu może spowodować szkodę. Kto w zapłaci za uderzenie drzwiami w inne auto przez pasażera. Co z OC kierowcy?
28 maja 2021
Przepisy dotyczące e-hulajnóg i urządzeń transportu osobistego
Od 20 maja obowiązują nowe przepisy dotyczące e-hulajnóg i urządzeń transportu osobistego. Jakie kary przewidziano za niedostosowanie się do przepisów?
12 maja 2021
Kto odpowiada za wypadek w trakcie nauki jazdy?
Niejednokrotnie kursantom wydaje się, iż litera „L” zwalnia ich z odpowiedzialności za zachowanie na drodze. Kto odpowiada za wypadek w trakcie nauki jazdy?
30 kwietnia 2021
Wydłużenie terminów na rejestrację pojazdów
Rejestracja pojazdów – zgodnie z projektem, który przyjęła Rada Ministrów, termin na zarejestrowanie pojazdu zostanie wydłużony do 60 dni.
27 kwietnia 2021
Czy można odmówić badania alkomatem?
Kontrole drogowe w dobie koronawirusa - jak wygląda procedura? W jakich sytuacjach kierowca może odmówić przeprowadzania badania alkomatem?
15 kwietnia 2021
Trybunał Konstytucyjny orzeknie w kwestii procedury zatrzymywania prawa jazdy przez starostę po przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierowcę
Trybunał Konstytucyjny orzeknie w kwestii procedury zatrzymania prawa jazdy przez starostę po przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierowcę.