Kategoria: Prawo drogowe

13 października 2021
Zasady ruchu na parkingu. Kto ma pierwszeństwo?
Stosowanie zasad ruchu pozwala uniknąć większości wypadków. Kto ma pierwszeństwo na parkingu i w jaki sposób poruszać się po nim?
6 października 2021
Stłuczka parkingowa – jak się zachować i czym grozi ucieczka?
Stłuczka parkingowa to przykre, ale częste zdarzenie. Jak zachować się po uczestnictwie w niej i co grozi sprawcy, który postanowi uciec?
28 września 2021
Kto odpowiada za szkodę wyrządzoną przez pasażera? Uderzenie drzwiami w auto
Pasażer wychodzący z samochodu może spowodować szkodę. Kto w zapłaci za uderzenie drzwiami w inne auto przez pasażera. Co z OC kierowcy?
28 maja 2021
Przepisy dotyczące e-hulajnóg i urządzeń transportu osobistego
Od 20 maja obowiązują nowe przepisy dotyczące e-hulajnóg i urządzeń transportu osobistego. Jakie kary przewidziano za niedostosowanie się do przepisów?
12 maja 2021
Kto odpowiada za wypadek w trakcie nauki jazdy?
Niejednokrotnie kursantom wydaje się, iż litera „L” zwalnia ich z odpowiedzialności za zachowanie na drodze. Kto odpowiada za wypadek w trakcie nauki jazdy?
30 kwietnia 2021
Wydłużenie terminów na rejestrację pojazdów
Rejestracja pojazdów – zgodnie z projektem, który przyjęła Rada Ministrów, termin na zarejestrowanie pojazdu zostanie wydłużony do 60 dni.
27 kwietnia 2021
Czy można odmówić badania alkomatem?
Kontrole drogowe w dobie koronawirusa - jak wygląda procedura? W jakich sytuacjach kierowca może odmówić przeprowadzania badania alkomatem?
15 kwietnia 2021
Trybunał Konstytucyjny orzeknie w kwestii procedury zatrzymywania prawa jazdy przez starostę po przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierowcę
Trybunał Konstytucyjny orzeknie w kwestii procedury zatrzymania prawa jazdy przez starostę po przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierowcę.
4 marca 2021
Zmiana przepisów dotyczących fotoradarów – zapłaci właściciel pojazdu
Mandat z fotoradaru – zmiana ma dotyczyć trybu karania. Za mandat z fotoradaru zapłaci właściciel pojazdu. Dowiedz się więcej na ten temat.
13 stycznia 2021
Chodnik w strefie zamieszkania. Czy trzeba z niego korzystać?
Czy w strefie zamieszkania pieszy może poruszać się po całej szerokości drogi czy ma obowiązek korzystać z chodnika? Dowiedz się więcej na kruczek.pl