Kategoria: Prawo Finansowe i Bankowe

7 listopada 2019
UOKiK wszczyna postępowania przeciwko dwóm dużym bankom
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wobec Getin Noble Bank i Raiffeisen Bank. Czego dotyczy postępowanie przeciwko bankom?
30 października 2019
Oszustwo kredytowe, czyli wyłudzenie kredytu – jakie są konsekwencje?
Wyłudzenie kredytu polega najczęściej na podrobieniu dokumentów i posłużeniu się nimi przy staraniu się o kredyt. Co grozi za wyłudzenie kredytu?
24 października 2019
Na czym polega pranie brudnych pieniędzy?
Co oznacza "pranie brudnych pieniędzy"? Jakie postacie może przyjmować? Dowiedz się, co grozi za pranie brudnych pieniędzy według polskiego prawa!
11 października 2019
Przegrałeś sprawę o kredyt frankowy zanim zapadł wyrok TSUE? Sprawdź, czy możesz teraz żądać wznowienia postępowania!
Przegrałeś z bankiem w sprawie o kredyt frankowy, zanim zapadł wyrok TSUE? Sprawdź, czy w takiej sytuacji możesz żądać teraz wznowienia postępowania!
19 września 2019
Korepetycje, zgoda sanepidu i działalność nierejestrowana
Korepetycje bez zakładania firmy? Zgoda sanepidu przy sprzedaży kanapek? Czym jest działalność nierejestrowana? Czy można tak sprzedawać alkohol?
13 września 2019
Czy bank zwraca koszty, gdy kredyt spłacono wcześniej? Wyrok TSUE
Czy bank zwraca koszty, gdy kredyt spłacono wcześniej? Sprawdź najnowszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej!
10 września 2019
Płatność kartą od 10 zł? Czy prawo na to pozwala?
Płatność kartą od 10 zł? W Polsce można znaleźć miejsca, gdzie obok terminala spoczywa kartka: "płatność od...". Czy to legalne? Gdzie zgłosić problem?
16 sierpnia 2019
Banki lepiej zabezpieczą nasze pieniądze
Od 14 września tego roku banki wprowadzą zmiany w zabezpieczeniach naszych środków finansowych. W życie wejdzie tzw. silne uwierzytelnianie.
29 lipca 2019
Czy można anulować przelew?
Przy wpisywaniu numeru konta każdy może się pomylić. Co zrobić, jeżeli przelew został wysłany na niewłaściwy numer konta? Czy można anulować przelew?
15 lipca 2019
Czy kredyt za 0 złotych jest zawsze za 0 złotych?
Darmowa pożyczka i darmowy kredyt brzmią kusząco zwłaszcza, gdy ktoś jest w potrzebie. A jak ta sytuacja wygląda w praktyce?
1 2 3 6