Kategoria: Prawo Finansowe i Bankowe

19 września 2019
Korepetycje, zgoda sanepidu i działalność nierejestrowana
Korepetycje bez zakładania firmy? Zgoda sanepidu przy sprzedaży kanapek? Czym jest działalność nierejestrowana? Czy można tak sprzedawać alkohol?
13 września 2019
Czy bank zwraca koszty, gdy kredyt spłacono wcześniej? Wyrok TSUE
Czy bank zwraca koszty, gdy kredyt spłacono wcześniej? Sprawdź najnowszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej!
10 września 2019
Płatność kartą od 10 zł? Czy prawo na to pozwala?
Płatność kartą od 10 zł? W Polsce można znaleźć miejsca, gdzie obok terminala spoczywa kartka: "płatność od...". Czy to legalne? Gdzie zgłosić problem?
16 sierpnia 2019
Banki lepiej zabezpieczą nasze pieniądze
Od 14 września tego roku banki wprowadzą zmiany w zabezpieczeniach naszych środków finansowych. W życie wejdzie tzw. silne uwierzytelnianie.
29 lipca 2019
Czy można anulować przelew?
Przy wpisywaniu numeru konta każdy może się pomylić. Co zrobić, jeżeli przelew został wysłany na niewłaściwy numer konta? Czy można anulować przelew?
15 lipca 2019
Czy kredyt za 0 złotych jest zawsze za 0 złotych?
Darmowa pożyczka i darmowy kredyt brzmią kusząco zwłaszcza, gdy ktoś jest w potrzebie. A jak ta sytuacja wygląda w praktyce?
23 maja 2019
Prawo bankowe: czynności bankowe w praktyce
Poręczenie w bankowości i gwaranacja bankowa to czynności bankowe. Dowiedz się, które czynności są zastrzeżone tylko i wyłącznie dla banków, a które nie.
20 maja 2019
Rząd przyjął projekt ustawy o zatorach płatniczych
Ustawa o zatorach płatniczych - kary dla przedsiębiorców, którzy w kolejnych 3 miesiącach będą mieli zaległości w realizacji zobowiązań na sumę 5 mln zł.
14 maja 2019
Kredyt dla firm – definicja i rodzaje
Zdecydowanie najpowszechniejszą formą zewnętrznego finansowania inwestycji w przedsiębiorstwie jest kredyt. Forma i rodzaje kredytów
2 kwietnia 2019
Czy sprzedawca ma prawo odmówić nam przyjęcia pieniędzy?
Czy możemy płacić drobnymi za duże zakupy? Istnieją sytuacje, w których może nastąpić odmowa przyjęcia pieniędzy. Dowiedz się, kiedy sprzedawca może odmówić
1 2 3 6