Kategoria: Prawo handlowe

29 czerwca 2020
Czym jest działalność reglamentowana? Koncesja, zezwolenie, wpis do działalności regulowanej
Czym jest działalność reglamentowana? Czy na alkohol w sklepie potrzebna jest koncesja? Kiedy na prowadzenie działalności potrzebne jest zezwolenie?
22 maja 2020
Prosta spółka akcyjna
Prosta spółka akcyjna ma zacząć funkcjonować od 2021 roku. Co trzeba wiedzieć o prostej spółce akcyjnej? Sprawdź szczegóły!
14 maja 2020
Odmrażanie gospodarki – co zawiera III etap?
Odmrażanie gospodarki - co czeka nas w II etapie? Kiedy rozpocznie się II etap odmrażania gospodarki? Dowiedz się więcej.
18 marca 2020
Koronawirus a światowa gospodarka
Koronawirus a światowa gospodarka - jaki wpływ będzie miał wirus na jej stan? Czy będziemy świadkami powtórki z 2008 roku?
12 marca 2020
Odpowiedzialność podmiotu zbiorowego za zachowania konkretnych osób 
Jak rozkłada się odpowiedzialność podmiotu zbiorowego względem czynów konkretnych osób z nim związanych? Dowiedz się więcej.
11 marca 2020
Prawo żądania wyłączenia wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z ważnych przyczyn
Kto i kiedy może żądać wyłączenia wspólnika współki z ograniczoną odpowiedzialnością? Dowiedz się więcej na temat z naszego artykyłu.
11 lutego 2020
Obowiązek określenia daty wypłaty dywidendy w spółce z o. o.
Kto ma obowiązek określenia daty wypłaty dywidendy w spółce z o.o.? Co w przypadku, kiedy data wypłaty dywidendy nie zostanie określona?
2 stycznia 2020
Rzemieślniku! Od 1 stycznia możesz założyć spółkę
Od 1 stycznia 2020 r. każdy rzemieślnik pracujący na terenie Polski może przekształcić swoją działalność gospodarczą w spółkę. Jak to zrobić?
29 listopada 2019
Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Co powinna zawierać umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? W jakiej formie powinna zostać zawarta? Dowiedz się więcej o umowie spółki z o.o.!
27 listopada 2019
Istota akcji za aporty
Udziały i akcje w spółkach mogą być obejmowane nie tylko za gotówkę, ale również w zamian za wkłady niepieniężne (akcje aportowe). Na czym polega instytucja akcji za aporty?
1 2 3 6