Kategoria: Prawo handlowe

4 września 2020
Spółka komandytowa
Czym jest spółka komandytowa? Kim są komplementariusz i komandytariusz? Co powinna zawierać umowa spółki komendytowej? Dowiedz się więcej.
13 sierpnia 2020
Nowelizacja kodeksu spółek handlowych dotknie holdingi?
Ministerstwo Aktywów Państwowych skierowało do konsultacji projekt nowelizacji kodeksu spółek handlowych. Jakie zmiany przewiduje nowelizacja?
17 lipca 2020
Handel uliczny - kiedy jest zgodny z prawem?
Kiedy handel uliczny jest legalny? Jakie formalności należy spełnić, aby było to możliwe? Dowiedz się więcej na ten temat.
13 lipca 2020
Fuzja i przejęcie przedsiębiorstwa - czym są w praktyce?
Czym jest fuzja przedsiębiorstw? Na czym polega przejęcie? Dlaczego fuzje i przejęcia mogą się nie udać? Dowiedz się więcej.
29 czerwca 2020
Czym jest działalność reglamentowana? Koncesja, zezwolenie, wpis do działalności regulowanej
Czym jest działalność reglamentowana? Czy na alkohol w sklepie potrzebna jest koncesja? Kiedy na prowadzenie działalności potrzebne jest zezwolenie?
22 maja 2020
Prosta spółka akcyjna
Prosta spółka akcyjna ma zacząć funkcjonować od 2021 roku. Co trzeba wiedzieć o prostej spółce akcyjnej? Sprawdź szczegóły!
14 maja 2020
Odmrażanie gospodarki – co zawiera III etap?
Odmrażanie gospodarki - co czeka nas w II etapie? Kiedy rozpocznie się II etap odmrażania gospodarki? Dowiedz się więcej.
18 marca 2020
Koronawirus a światowa gospodarka
Koronawirus a światowa gospodarka - jaki wpływ będzie miał wirus na jej stan? Czy będziemy świadkami powtórki z 2008 roku?
12 marca 2020
Odpowiedzialność podmiotu zbiorowego za zachowania konkretnych osób 
Jak rozkłada się odpowiedzialność podmiotu zbiorowego względem czynów konkretnych osób z nim związanych? Dowiedz się więcej.
11 marca 2020
Prawo żądania wyłączenia wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z ważnych przyczyn
Kto i kiedy może żądać wyłączenia wspólnika współki z ograniczoną odpowiedzialnością? Dowiedz się więcej na temat z naszego artykyłu.
1 2 3 7