Kategoria: Prawo handlowe

13 sierpnia 2021
Fuzja i przejęcie przedsiębiorstwa - czym są w praktyce?
Czym jest fuzja przedsiębiorstw? Na czym polega przejęcie? Dlaczego fuzje i przejęcia mogą się nie udać? Dowiedz się więcej.
6 lipca 2021
Kiedy zmiany w spółce stają się skuteczne?
Czy zmiany w spółce, które zgłoszono do KRS, ale nie zostały jeszcze zarejestrowane, już obowiązują? Dowiedz się, czy trzeba czekać na ich wpis.
23 czerwca 2021
Czym jest prawo handlowe i jakie są jego źródła?
Czytając ten artykuł, dowiesz się, czym jest prawo handlowe i jakie są jego źródła. Zdobędziesz informacje, które pozwolą ci zrozumieć prawo handlowe.
11 czerwca 2021
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę prawa handlowego
Czy dopuszczalne jest przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę prawa handlowego? Na czym polega zasada kontynuacji?
19 maja 2021
Rejestracja w KRS kolejnej spółki pod taką samą firmą (nazwą) jak już istniejący podmiot
Różne spółki z tą samą nazwą w KRS - czy sąd może odmówić wnioskodawcy wpisu do KRS tylko dlatego, że figuruje już tam podmiot o identycznej nazwie?
6 maja 2021
Spółka celowa
Czym jest spółka celowa, do czego jest wykorzystywana i dlaczego jest szczególnie atrakcyjna dla deweloperów? Dowiedz się, jakie są cele spółki SPV.
27 kwietnia 2021
Sukcesja firm – projekt ustawy o fundacji rodzinnej
Nowy sposób na sukcesję firm rodzinnych. Jakie kwestie reguluje projekt ustawy o fundacji rodzinnej? Dowiedz się, co zaproponowano w projekcie.
23 kwietnia 2021
Zmiana statutu spółki akcyjnej
Zmiana statutu spółki akcyjnej. Treść statutu spółki akcyjnej, która została ustalona przy zawiązywaniu spółki, może być w późniejszym czasie modyfikowana.
15 kwietnia 2021
Księga udziałów w spółce z o.o.
Księga udziałów jest dokumentem informującym o tym, kto posiada udziały w danej spółce i w jakiej ilości. Sprawdź, co jeszcze musi zawierać księga udziałów.
15 kwietnia 2021
Od lipca wnioski do rejestru przedsiębiorców składane elektronicznie
Wnioski do KRS będzie można składać w formie elektronicznej. Digitalizacja rejestrów ma usprawnić pracę sądów. Dowiedz się więcej na temat planowanych zmian
1 2 3 9