Kategoria: Prawo karne

25 września 2020
Oszustwa przy kasie samoobsługowej – co za to grozi?
Nabijanie na kasę tańszych produktów traktowane jest jako przestępstwo oszustwa. Co grozi za oszustwa przy kasie samoobsługowej?
31 sierpnia 2020
Dyskryminacja w prawie. Rodzaje dyskryminacji w życiu prywatnym i zawodowym
Dyskryminacja ze względu na płeć, wiek czy pochodzenie jest zakazana przepisami prawa. Co grozi sprawcy przestępstwa o charakterze dyskryminacyjnym?
28 sierpnia 2020
Stan wyższej konieczności
Czym jest stan wyższej konieczności? Kiedy można się na niego powołać? Kiedy przestępstwo nie będzie karalne? Dowiedz się więcej na temat stanu wyższej konieczności!
17 sierpnia 2020
Fałszowanie faktur i puste faktury VAT – co za to grozi?
Na czym polega fałszowanie faktur? Jjakie konsekwencje przewiduje polski kodeks karny za fałszowanie faktur? Dowiedz się więcej.
14 sierpnia 2020
Jak można opłacić mandat?
Każdy, kto kiedykolwiek dostał mandat, wie, jak uciążliwe może być uiszczenie za niego należności. . Jak można opłacić mandat?
14 sierpnia 2020
Skazanie bez rozprawy – kiedy jest możliwe?
Kiedy możliwe jest skazanie bez rozprawy? Czy jest to dobre rozwiązanie? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
12 sierpnia 2020
Tajemnica psychiatryczna w procesie karnym
Na jakich zasadach funkcjonuje tajemnica psychiatryczna? Czym różni się od tajemnicy lekarskiej?Dowiedz sie więcej na ten temat
11 sierpnia 2020
Naprawienie szkody w prawie karnym
Czym jest naprawienie szkody? W jaki sposób powinno zostać zrealizowane? W jakich przypadkach sąd może je orzec? Dowiedz się więcej.
7 sierpnia 2020
Czym jest podmiot zobowiązany w postępowaniu karnym?
Czym jest podmiot zobowiązany w postępowaniu karnym? Jaką rolę odgrywa w procesie karnym? Dowiedz się więcej na ten temat.
6 sierpnia 2020
Czym jest sprawstwo rozszerzone w kontekście karnoskarbowym?
Czym jest sprawstwo rozszerzone w kontekście karnoskarbowym? Kto może z niego skorzystać? Dowiedz się więcej na Kruczek.pl.