Kategoria: Prawo karne

30 czerwca 2020
Legalna samoobrona, czyli jak się bronić?
Legalna samoobrona - jak się bronić zgodnie z prawem? Czy można użyć broni palnej, sztuk walki lub paralizatora w ramach obrony koniecznej?
10 czerwca 2020
Odpowiedzialność prawna i reklamacje gości w restauracji
Czy gość restauracji ma prawo wyjść i nie zapłacić? Jak rozwiązywać reklamacje w restauracji? Dowiedz się więcej na ten temat,
9 czerwca 2020
Zakaz wstępu na imprezę masową
W jakich sytuacjach sąd orzeka zakaz wstępu na imprezę masową? Jak długo może trwać ten zakaz? Dowiedz się więcej na ten temat.
8 czerwca 2020
Kiedy sąd orzeka zakaz zbliżania i kontaktowania się?
Sąd może orzec zakaz zbliżania się do określonych osób lub kontaktowania się z określonymi osobami. W jakich sytuacjach orzekane są te zakazy?
5 czerwca 2020
Umorzenie sprawy Kai Godek – pokrzywdzony w sprawie o zniesławienie
Czy umorzenie sprawy Kai Godek to skutek luki w prawie? Czy sprawa miałaby szansę zakończyć się w inny sposób? Sprawdź szczegóły.
3 czerwca 2020
Środki karne – kiedy mają zastosowanie?
Środek karny stanowi dodatkową dolegliwość wymierzaną sprawcy przestępstwa lub wykroczenia. Jakie środki karne przewiduje Kodeks karny?
2 czerwca 2020
Błąd co do faktu a odpowiedzialność karna
Czym jest błąd co do faktu? Jak w takiej sytuacji wygląda odpowiedzialność karna? Dowiedz się więcej na temat błędu co do faktu.
1 czerwca 2020
Czy przygotowanie do popełnienia przestępstwa jest karalne?
Kiedy zachodzi przygotowanie do popełnienia przestępstwa? Czy przygotowanie do popełnienia przestępstwa jest karalne? Dowiedz się więcej.
29 maja 2020
Czym jest podżeganie do popełnienia przestępstwa?
Czym jest podżeganie do popełnienia przestępstwa? Czy podżeganie jest karalne? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
28 maja 2020
Usiłowanie popełnienia przestępstwa – czy zawsze jest karalne?
Kiedy następuje usiłowanie dokonania przestępstwa? Czy usiłowanie dokonania przestępstwa jest karalne? Dowiedz się więcej na ten temat.