Kategoria: Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych

Partnerem portalu jest 

17 września 2019
Dresscode w pracy – czy pracodawca może wymagać konkretnego stroju?
Czy sztywny dresscode w pracy może być wymagany? Jakie są granice ingerencji w strój pracownika? Sprawdź, czy pracodawca może wymagać konkretnego stroju!
9 września 2019
Od nowego roku koszty zatrudnienia na umowę o pracę mają być niższe
Umowa o pracę wiąże się z wysokimi kosztami zatrudnienia. Od przyszłego roku koszty zatrudnienia mają być jednak niższe. Dowiedz się, ile wyniosą!
13 sierpnia 2019
Ograniczenia w możliwości wypowiadania umów o pracę
Kodeks pracy oraz przepisy szczególne wprowadzają pewne ograniczenia w możliwości wypowiadania umów o pracę. Kogo obejmuje ochrona przed wypowiedzeniem?
8 sierpnia 2019
Prawa kobiety po poronieniu i martwym urodzeniu
Poronienie i martwe urodzenie są tematami, które oschłe ustawodawstwo stara się traktować ze zrozumieniem. Jakie prawa przysługują w takich przypadkach?
2 sierpnia 2019
Jakie są obowiązki pracownika?
Kodeks pracy nakłada na pracownika szereg obowiązków związanych z wykonywaniem pracy. Jakie są obowiązki pracownika? Co trzeba o nich wiedzieć?
1 sierpnia 2019
Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych
Głównym celem ubezpieczeń społecznych jest zabezpieczenie przed ryzykiem niezdolności do pracy. Jakie świadczenia przysługują z tytułu wypadku przy pracy?
31 lipca 2019
Kim jest bezrobotny? Jakie rodzaje bezrobocia wyróżniamy?
Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła w maju 5,4%. Jaka jest definicja bezrobotnego? Jakie rodzaje bezrobocia wyróżniamy?
25 lipca 2019
Jak legalnie zatrudnić obcokrajowca?
Niektóre branże w Polsce cierpią na niedobór pracowników. Stąd też wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie – jak zatrudnić obcokrajowca?
22 lipca 2019
Wypadek przy pracy – pojęcie oraz tryb ustalania okoliczności i przyczyn
Czy każdy wypadek mający miejsce w zakładzie pracy jest wypadkiem przy pracy? Jakie procedury obowiązują przy wypadku przy pracy?
19 lipca 2019
Podstawowe zasady prawa pracy
W każdym systemie prawnym wyróżnić można zasady, bez których system ten nie mógłby funkcjonować. Jakie są podstawowe zasady prawa pracy?