Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze

16 września 2020
Kiedy sprawa rozwodowa kierowana jest do mediacji?
Kiedy sprawa rozwodowa jest kierowana do mediacji? Jaka jest specyfika mediacji w sprawach rozwodowych? Dowiedz się więcej!
4 września 2020
Jak zmienić nazwisko dziecka?
Z reguły, dziecko otrzymuje nazwisko po swoim ojcu. Nie jest to jednak możliwe w każdej sytuacji. Jak zmienić nazwisko dziecka?
30 czerwca 2020
Rozwód, separacja i ustanie małżeństwa
Czym jest rozwód, czym separacja, a czym ustanie małżeństwa? Jakie niosą za sobą konsekwencje? Dowiedz się więcej na ten temat.
17 czerwca 2020
Zawarcie małżeństwa – o jakich formalnościach trzeba pamiętać?
Zawarcie małżeństwa - o jakich czynnościach należy pamiętać? Jakie są przeszkody do zawarcia małżeństwa? Dowiedz się więcej.
29 maja 2020
Odpowiedzialność podatnika pozostającego w związku małżeńskim
Jak wygląda odpowiedzialność podatnika, który pozostaje w związku małżeńskim? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
25 maja 2020
Jak funkcjonuje system wspierania dziecka i rodziny?
Wsparcie rodziny jest niewątpliwie jednym z priorytetów w działalności polityki społecznej. Jak funkcjonuje system wspierania rodziny?
6 maja 2020
Adopcja a rodzina zastępcza
Wiele osób, które nie mogą mieć dzieci, zaczyna rozważać adopcję lub zostanie rodziną zastępczą. Adopcja a rodzina zastępcza - jakie są różnice?
6 maja 2020
Tajemnica korespondencji w procesie – czy SMS może służyć jako dowód?
Czy SMS może służyć jako dowód? Czy posłużenie się wydrukiem prywatnych rozmów jest w ogóle dozwolone? Dowiedz się więcej.
27 kwietnia 2020
Odmowa leczenia dziecka – czy lekarz jest bezradny?
Odmowa leczenia dziecka. Czy w takim wypadku medyk może zająć się dzieckiem bez zgody opiekuna? Dowiedz się więcej na ten temat.
23 kwietnia 2020
Związek nieformalny (konkubinat) a podział majątku
Związek nieformalny a podział majątku - jak kształtuje się podział majątku w sytuacji zakończenia nieformalnego związku, jakim jest konkubinat?