Kategoria: Prawo unijne

26 stycznia 2021
Unia Europejska ureguluje pracę zdalną? – dyrektywa w sprawie prawa do bycia offline
Unia Europejska chce uregulować pracę zdalną. Czy prawo do bycia offline ma szansę zostać prawnie usankcjonowane? Dowiedz się więcej na ten temat.
3 grudnia 2020
Niekorzystne praktyki biznesowe dużych platform internetowych – wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Booking.com
Na czym polegają niekorzystne praktyki biznesowe dużych platform internetowych i jak się przed nimi bronić? Gdzie można pozwać Booking.com?
1 grudnia 2020
Monopol państwa na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych a przepisy Unii Europejskiej
Monopol państwa na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych - czy jest sprzeczny z zasadą swobody rynku państw UE? | kruczek.pl
1 września 2020
Czy pracodawca może czytać prywatne maile pracownika?
Czy pracodawca może czytać prywatne maile pracownika? Czy takie działanie stanowi naruszenie tajemnicy korespondencji? Dowiedz się więcej.
25 sierpnia 2020
Podróż ze zwierzętami. Poradnik "krok po kroku"
Podróż ze zwierzętami w granicach Polski, Unii Europejskiej i poza nią została określona w stosownych aktach prawnych. Co warto wiedzieć na ten temat?
20 sierpnia 2020
Czy nagrywanie rozmowy telefonicznej jest legalne?
Kiedy nagrywanie rozmowy telefonicznej jest legalne? Kto i kiedy podlega karze za nielegalną rejestrację rozmów? Ile wynosi kara?
4 maja 2020
Czym jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej?
Czym jest Trzybunał Sprawiedlwości Unii Europejskiej? Jakie pełni funkcje? Jakie posiada kompetencje? Jak wygląda jego struktura? Kto wchodzi w jego skład?
20 stycznia 2020
Przeprowadzenie dowodu w międzynarodowych sprawach cywilnych
Liczba spraw cywilnych o charakterze międzynarodowoym stale rośnie. Co warto wiedzieć na temat prowadzenia dowodów w międzynarodowych sprawach cywilnych?
5 grudnia 2019
Prawo do zwrotu kosztów biletu lotniczego od organizatora imprezy turystycznej
Czy pasażer, który może dochodzić zwrotu kosztów od organizatora imprezy turystycznej, może też dochodzić zwrotu od przewoźnika lotniczego?
14 listopada 2019
Wyrok TSUE dotyczący nakazów zapłaty wystawionych na podstawie weksli in blanco
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok dotyczący nakazów zapłaty wystawionych na podstawie weksli in blanco. Sprawdź, co postanowił Trybunał!