Kategoria: Prawo unijne

25 października 2021
Koniec ze zmianą czasu na letni i zimowy. Kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni?
W marcu 2019 roku Parlament Europejski opowiedział się za likwidacją corocznej zmiany czasu na letni i zimowy. Co dalej z projektem?
29 czerwca 2021
Odpowiedzialność YouTube za pirackie treści na platformie – wyrok TSUE
Czy YouTube ponosi odpowiedzialność za pirackie treści, skoro operatorzy platform sami nie dokonują publicznego udostępniania treści chronionych prawem?
14 czerwca 2021
Certyfikaty COVID
Unijny Certyfikat COVID (UCC) ułatwi bezpieczne i swobodne przemieszczanie się pomiędzy krajami Unii Europejskiej w czasie pandemii.
21 maja 2021
Surogacja, brak uznania za rodzica dziecka a naruszenie poszanowania życia rodzinnego – wyrok ETPCz
Dziecko urodzone przez surogatkę. Brak uznania za rodzica dziecka a naruszenie poszanowania życia rodzinnego – wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
9 kwietnia 2021
Czy można ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczych za lot niezrealizowany z uwagi na strajk personelu?
Odwołanie lotu z powodu strajku – czy można ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczych za lot niezrealizowany z uwagi na strajk personelu?
26 marca 2021
Wycofanie ze sprzedaży produktów z dużą ilością tłuszczy „trans” – już od początku kwietnia
Produkty spożywcze zawierające tłuszcze trans niebawem znikną ze sklepowych półek. Już od początku kwietnia możemy spodziewać się zmian. Dowiedz się więcej.
26 stycznia 2021
Unia Europejska ureguluje pracę zdalną? – dyrektywa w sprawie prawa do bycia offline
Unia Europejska chce uregulować pracę zdalną. Czy prawo do bycia offline ma szansę zostać prawnie usankcjonowane? Dowiedz się więcej na ten temat.
3 grudnia 2020
Niekorzystne praktyki biznesowe dużych platform internetowych – wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Booking.com
Na czym polegają niekorzystne praktyki biznesowe dużych platform internetowych i jak się przed nimi bronić? Gdzie można pozwać Booking.com?
1 grudnia 2020
Monopol państwa na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych a przepisy Unii Europejskiej
Monopol państwa na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych - czy jest sprzeczny z zasadą swobody rynku państw UE? | kruczek.pl
1 września 2020
Czy pracodawca może czytać prywatne maile pracownika?
Czy pracodawca może czytać prywatne maile pracownika? Czy takie działanie stanowi naruszenie tajemnicy korespondencji? Dowiedz się więcej.