Kategoria: Prawo Autorskie i Własności Intelektualnej

28 stycznia 2020
Czym są Creative Commons? - ochrona marki #7
Czym jest licencja Creative Commons? Licencja CC ułatwia rozeznanie, z których utwórów i na jakich zasadach mogą skorzystać osoby inne niż twórca.
23 stycznia 2020
Czy satyra użyta w publikacji prasowej może naruszać dobra osobiste?
Czy satyra w publikacji prasowej może naruszać dobra osobiste? Sprawdź, co na ten temat mówi orzecznictwo Sądu Najwyższego.
5 listopada 2019
Czy pisanie za kogoś prac na uczelnię jest legalne?
Znalezienie ogłoszeń dotyczących pisania prac naukowych nie stanowi problemu. A co na to prawo? Sprawdź, czy pisanie pracy za kogoś jest legalne!
23 lipca 2019
Jak legalnie odtwarzać muzykę w knajpie?
Publiczne odtwarzanie muzyki wymaga uiszczenia opłaty za prawa autorskie. Jak legalnie odtwarzać muzykę w restauracji i innych miejscach?
17 czerwca 2019
Nowe sądy dla rozstrzygania sporów o kradzież intelektualną
Spory o kradzież intelektualną - zmiany w kodeksie postępowania cywilnego zakładają wprowadzenie odrębnego sądownictwa odnośnie własności intelektualnej.
26 marca 2019
Dyrektywa UE w sprawie praw autorskich (ACTA 2) przyjęta
Porozumienie krajów UE, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w sprawie ACTA 2. Co zmienia dyrektywa UE w sprawie praw autorskich?
26 marca 2019
Adres domeny internetowej jako sposób oznaczenia przedsiębiorstwa
22 marca 2019
Reklama online - coraz częściej wybierana opcja
Reklama online. Na czym polega mechanizm marketingu w sieci i czy opłaca się w niego inwestować? Kiedy reklama przeradza się w czyn nielegalnej konkurencji?
27 lutego 2019
Zmiana definicji znaku towarowego. Łatwiej zarejestrujesz dźwięk
Jak zdefiniować znak towarowy? Rozwój technologiczny i zmiany trendów rynkowych wpływają na kształt prawa. Zobacz, jak zmieni się definicja znaku towarowego
25 lutego 2019
MasterCard zmienia się dla was - logotyp a prawo autorskie
Na początku 2019 roku ogłoszono nowe logo MasterCard. Dlaczego zdecydowano się na taką zmianę? Jak taka zmiana wpłynie na wizerunek firmy?