Kategoria: Prawo Autorskie i Własności Intelektualnej

20 września 2019
Piractwo komputerowe i nielegalne oprogramowanie - czy za pobranie gry można iść do więzienia?
Piractwo komputerowe w Polsce. Czy za nielegalne oprogramowanie można iść do więzienia? Z jakich artykułów odpowie przed sądem pirat komputerowy?
29 lipca 2019
Co grozi za sprzedaż podróbek?
Towary podrabiane na ogół cieszą się dużą popularnością. Wiąże się to przede wszystkim z niższą ceną i większą dostępnością. Co grozi za sprzedaż podróbek?
23 lipca 2019
Jak legalnie odtwarzać muzykę w knajpie?
Publiczne odtwarzanie muzyki wymaga uiszczenia opłaty za prawa autorskie. Jak legalnie odtwarzać muzykę w restauracji i innych miejscach?
17 czerwca 2019
Nowe sądy dla rozstrzygania sporów o kradzież intelektualną
Spory o kradzież intelektualną - zmiany w kodeksie postępowania cywilnego zakładają wprowadzenie odrębnego sądownictwa odnośnie własności intelektualnej.
26 marca 2019
Dyrektywa UE w sprawie praw autorskich (ACTA 2) przyjęta
Porozumienie krajów UE, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w sprawie ACTA 2. Co zmienia dyrektywa UE w sprawie praw autorskich?
26 marca 2019
Adres domeny internetowej jako sposób oznaczenia przedsiębiorstwa
22 marca 2019
Reklama online - coraz częściej wybierana opcja
Reklama online. Na czym polega mechanizm marketingu w sieci i czy opłaca się w niego inwestować? Kiedy reklama przeradza się w czyn nielegalnej konkurencji?
27 lutego 2019
Zmiana definicji znaku towarowego. Łatwiej zarejestrujesz dźwięk
Jak zdefiniować znak towarowy? Rozwój technologiczny i zmiany trendów rynkowych wpływają na kształt prawa. Zobacz, jak zmieni się definicja znaku towarowego
25 lutego 2019
MasterCard zmienia się dla was - logotyp a prawo autorskie
Na początku 2019 roku ogłoszono nowe logo MasterCard. Dlaczego zdecydowano się na taką zmianę? Jak taka zmiana wpłynie na wizerunek firmy?
21 lutego 2019
Patenty Tesla Motors dla wszystkich?
Elon Musk ogłosił, iż „uwalnia" wszystkie patenty dotyczące elektrycznych samochodów. Czy ta decyzja okaże się przełomowa? Jak może wpłynąć na środowisko?