Kategoria: Znaki towarowe

24 stycznia 2020
Kim jest rzecznik patentowy? - ochrona marki #5
Kim jest rzecznik patentowy? Jaka jest historia tego zawodu? Kto może nim zostać? W czym może Ci pomóc? Dlaczego jego praca jest ważna dla przedsiębiorcy?
16 stycznia 2020
Czym jest klasa towarowa? - ochrona marki #4
Klasa towarowa - czym jest i dlaczego warto ją znać? Jak skutecznie zabezpieczyć swój znak towarowy przy użyciu klasy towarowej?
15 stycznia 2020
Opłata za ochronę znaku towarowego? - ochrona marki #3
Opłata za ochronę znaku towarowego - ile wynosi? Gdzie należy złożyć stosowną opłatę, żeby Twoja marka była chroniona w Polsce, UE lub na świecie.
14 stycznia 2020
Czym jest znak towarowy? - ochrona marki #2
Czym jest znak towarowy? Dlaczego warto go chronić? Jak wygląda jego użycie w praktyce? Daowiedz się jak chronić własną markę!
13 stycznia 2020
Czy warto chronić nazwę i logo swojej firmy? - ochrona marki #1
Czy warto chronić nazwę firmy? Czy warto chronić logo firmy? Jeżeli jesteś przedsiębiorcą musisz odpowiedzieć sobie na te pytania! Im szybciej tym lepiej!
22 października 2019
Klasyfikacja Nicejska – charakterystyka klas towarowych i usługowych
Czym jest Klasyfikacja Nicejska? Jaka jest jej rola w rejestracji znaku towarowego? Dowiedz się, dlaczego warto wiedzieć czym jest Klasyfikacja Nicejska!
26 czerwca 2019
Adidas i "trzy paski" - niemiecka firma traci wyłączność
Adidas i jego charakterystyczne "trzy paski". Niemiecka firma traci wyłączność do używania znaku towarowego jakim są trzy paski. Dlaczego tak się stało?
2 maja 2019
Konwencjonalne znaki towarowe - charakterystyka
Towarowy znak słowny i towarowy znak graficzny to tzw. konwencjonalne znaki towarowe. Czym się charakteryzują i jak powstają?