Tag: adwokat

16 kwietnia 2021
Kiedy profesjonalny pełnomocnik jest niezbędny?
Zdarza się, że w sądzie, w naszym imieniu, musi wystąpić profesjonalny pełnomocnik. Kiedy będzie to konieczne? Czym jest przymus adwokacko-radcowski?
22 lutego 2021
Adwokaci, radcy prawni, notariusze mogą wybrać ryczałt
Ryczałt dla prawników – od 2021 r. z ryczałtowego opodatkowania mogą również skorzystać prawnicy. Czy wybór ryczałtu będzie jednak zawsze opłacalny?
29 września 2020
Ile kosztuje prawnik do prowadzenia sprawy sądowej?
W jakich sytuacjach powinniśmy szukać pomocy prawnika? Ile kosztuje prawnik i od czego zależy stawka? Dowiedz się więcej!
14 stycznia 2020
Obrona obligatoryjna w postępowaniu karnym
Czym jest obrona obligatoryjna? Jak wygląda obrona obligatoryjna w postępowaniu karnym? Kiedy obrona obligaoryjna jest wymagana?
7 stycznia 2020
Czy można reklamować usługi prawnicze?
Adwokaci i radcowie prawni mają pewne ograniczenia dotyczące reklamy usług prawniczych. Kiedy reklama usług prawniczych jest dopuszczalna?
7 listopada 2019
Jak wnioskować o przyznanie prawnika z urzędu?
Każda osoba, która znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, może wystąpić o przyznanie prawnika z urzędu. Jak tego dokonać?
14 czerwca 2019
Prawnik bez uprawnień – czy pomoże w sądzie?
Success fee dozwolone? Pomoc prawna na etapie sądowym – czy może ją świadczyć prawnik bez uprawnień? Jakie jest stanowisko sądów w tym temacie?
16 kwietnia 2019
Po żabocie go poznasz – kolory w świecie prawniczym
Toga jest częścią stroju prawnika. Kolor żabotu zależy od wykonywanego zawodu prawniczego. Sprawdź, jakie kolory są przypisane do poszczególnych profesji.
14 stycznia 2019
Reklama w internecie „narzędziem zbrodni” adwokata
13 grudnia 2018
Czy adwokat musi mieć pełnomocnika we własnej sprawie?
Czy adwokat musi mieć pełnomocnika we wlasnej sprawie? Czy adwokat może się sam reprezentować w sądzie? Czym jest przymus adwokacko-radcowski?