Tag: alkohol

24 września 2019
Zakaz reklamy alkoholu – teoria a praktyka w polskim prawie
Czy w Polsce obowiązuje zakaz reklamy alkoholu i zakaz promocji alkoholu? Czy reklama alkoholu w internecie jest legalna?
8 lipca 2019
Produkcja alkoholu na własny użytek – czy jest legalna? 
Zgodnie z polskim prawem produkcja alkoholu wymaga dokonania wpisu do odpowiedniego rejestru. Czy legalna jest jednak produkcja alkoholu na własny użytek?
12 czerwca 2019
Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - jaka kara?
Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - czy zawsze jest zabronione? Jaka kara czeka osobę, która degustuje napoje wyskokowe w plenerze?
9 maja 2019
Wysoki wynik na alkomacie pracodawcy nie wystarczy do zwolnienia pracownika
Samo podejrzenie nietrzeźwości pracownika na podstawie obserwacji nie uzasadnia wręczenia wypowiedzenia. Należy przeprowadzić odpowiednie badanie
3 grudnia 2018
Dożywocie dla mężczyzny z Lublina? Ofiara wyrzucona z 4 piętra!
Kobieta została wyrzucona z 4 piętra, ponieważ odmówiła seksu. Zobacz jaka kara może spotkać sprawcę tego makabrycznego wydarzenia.
7 września 2018
Odległość sklepu monopolowego od szkoły - jak liczyć?
Nowe przepisy regulują zasady sprzedaży napojów wyskokowych, określając ograniczenia w lokalizacji sklepów. Dowiedz się więcej, odwiedzając Kruczek.pl
30 maja 2018
Podatek akcyzowy od alkoholu w UE - zmiany
29 maja 2018
Konsekwencje jazdy z pijanym kierowcą
Statystyki dotyczące wypadków powodowanych przez pijanych kierowców są przerażające. Za taki stan rzeczy odpowiadają również osoby, które zezwoliły im na jazdę pijanym kierowcom, mimo widocznego stanu nietrzeźwości. Czy takie zachowanie jest karane? Odpowiedź na to i wiele innych pytan na kruczek.pl
29 marca 2018
W Warszawie wypijemy piwo "pod chmurką"
9 marca 2018
Ustawa o wychowaniu w trzeźwości - Nowelizacja
Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Co uległo zmianie?