Tag: bank

23 maja 2019
Prawo bankowe: czynności bankowe w praktyce
Poręczenie w bankowości i gwaranacja bankowa to czynności bankowe. Dowiedz się, które czynności są zastrzeżone tylko i wyłącznie dla banków, a które nie.
21 maja 2019
UOKiK ostrzega przed fałszywymi stronami oferującymi szybkie płatności
Oszustwa internetowe. UOKiK ostrzega przed fałszywymi serwisami pośredniczącymi w płatnościach. Bankowość internetowa - zadbaj o swoje bezpieczeństwo.
12 kwietnia 2019
Sąd Najwyższy wypowiedział się po raz kolejny w sprawie frankowiczów
Kredyt we frankach. Wyrok Sądu Najwyższego w sprawie kredytów we frankach, w przedmiocie pozbawienia wykonalności tytułu wykonawczego.
13 marca 2019
Polska wezwana do zapłaty 720 mln zł
Sąd Arbitrażowy przy Izbie Handlowej w Sztokholmie orzekł, że Polska musi zapłacić na rzecz funduszu inwestycyjnego Abris 720 mln zł Co jest podstawą sporu?
24 stycznia 2019
7 mln zł kary dla Deutsche Bank Polska
Deutsche Bank Polska stosuje klauzule niedozwolone we wzorcach umów kredytów. Sprawdź, za co konkretnie został ukarany Deutsche Bank Polska.
7 stycznia 2019
Charakter prawny stosunku pełnomocnictwa. Respektowanie pełnomocnictw przez banki
27 grudnia 2018
SA: Bank zwróci pieniądze skradzione przez hakera
Czy bank powinien zwrócić klientowi zrabowane przez hakerów pieniądze? Sprawdź, czy sądy stoją po stronie klientów banków. Zapoznaj się z wyrokami sądów.
6 grudnia 2018
Wprowadzenie w błąd banku w celu uzyskania kredytu
30 października 2018
Środki zgromadzone na rachunku bankowym: czy są objęte gwarancją?
Co dzieje się w sytuacji, gdy bank, który prowadzi rachunek bankowy, nagle stanie się niewypłacalny? Czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny? Sprawdź!
29 października 2018
Wypowiedzenie umowy rachunku bankowego
Umowę rachunku bankowego można wypowiedzieć. Sprawdź na jakich zasadach jest możliwe wypowiedzenie umowy rachunku bankowego.