Tag: bezpieczeństwo

25 kwietnia 2019
Unia za ochroną sygnalistów
Nowe przepisy o ochronie sygnalistów. Większa ochrona sygnalistów oraz stworzenie bezpiecznych kanałów informowania o naruszeniach - czy będzie to możliwe?
8 kwietnia 2019
Jak zachować się na przejściu dla pieszych?
Przejście dla pieszych – kto ma pierwszeństwo? Jakie są obowiązki kierowców i pieszych? Kiedy zachować szczególną ostrożność na przejściu dla pieszych?
20 marca 2019
To samochód zdecyduje, z jaką prędkością pojedziesz
Ograniczniki prędkości i czarne skrzynki – to jedne z kluczowych założeń Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady. Jakie zmiany dla kierowców?
14 lutego 2019
Taryfikator punktów karnych 2019
Taryfikator punktów karnych na rok 2019 jest już dostępny. Sprawdź, za jakie przewinienia kierowca może zostać ukarany punktami karnymi.
26 września 2018
Lepsze oznakowanie kąpielisk od 1 stycznia 2019 roku
Dowiedz się więcej na temat rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ewidencji oraz sposobu oznakowania kąpielisk. Jakie obowiązki będą miały gminy?
3 września 2018
Czy właściciel prywatnego terenu może odholować zaparkowany pojazd albo zablokować koło?
Odholowanie pojazdu na terenie prywatnym - kto ma prawo go dokonać? Wejdź i sprawdź, czy może to zrobić właściciel terenu! | Kruczek.pl
31 sierpnia 2018
RPD: szkoła musi zadbać o dzieci wymagające specjalnego żywienia
RPD zwrócił się ponownie do MEN o przedstawienie informacji dotyczących działań w zakresie wspierania dzieci wymagających specjalnego żywienia.
29 sierpnia 2018
Zatrzymanie obywatelskie
Polskie prawo daje nam uprawnienie do pościgu za przestępcą, jego ujęcia i przekazania w ręce policji. Jest to tak zwane zatrzymanie obywatelskie. Kiedy i jak możemy je zastosować? Dowiedz się więcej, odwiedzając kruczek.pl
24 sierpnia 2018
Wypadek w sali weselnej bez pozwolenia na użytkowanie
Organizując przyjęcie ślubne, należy wiedzieć, że sale weselne muszą spełniać pewne normy prawa budowlanego. Ważne jest również pozwolenie na użytkowanie.
29 maja 2018
Tesla - coraz lepsza, nadal niedoskonała
Autopilot Tesli to funkcja, która pozwala na jazdę bez udziału kierowcy. Jej działanie opiera się na systemie 8 kamer i radarów o zasięgu 250 m. Czy ta nowoczesna technologia jest bezpieczna i czy warto jej ufać bezgranicznie/bezrefleksyjnie. Okazuje się, że nie. Dlaczego? Więcej na kruczek.pl