Tag: błąd

21 czerwca 2019
Spóźniłeś się z odrzuceniem spadku? Możesz naprawić swój błąd!
Jeśli spadkobierca chce uniknąć długów, którymi został obarczony, powinien zdecydować się na odrzucenie spadku. Co jeśli doszło do niezachowania terminu?
29 stycznia 2019
Brak świadomości, błąd, wyzysk. Jak wygrać z oszustem?
Oszuści i złodzieje potrafią wzbogacić się na wiele sposobów. Wykorzystują brak świadomości czy błąd lub stosują wyzysk. Dowiedz się, jak wygrać z oszustem.
6 grudnia 2018
Wprowadzenie w błąd banku w celu uzyskania kredytu
11 października 2018
Oszustwo - "żeby zarobić, a się nie narobić"
Co grozi za oszustwo i co właściwie określamy tym mianem? Zapoznaj się z przepisami dotyczącymi oszustwa. Kodeks karny, Kodeks cywilny, Kodeks wykroczeń
8 sierpnia 2018
Zawarcie ugody a możliwości późniejszego dochodzenia roszczeń
Podpisałeś ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym za wcześnie bez wiedzy o dalszym leczeniu? Uważasz, że powinieneś otrzymać większe zadośćuczynienie? Sprawdź, jakie ma szanse powodzenia ma twoja sprawa
24 lipca 2018
Kolejny absurd związany z RODO
Po wejściu w życie przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz swobodnego przepływu takich danych słyszeliśmy już o wielu absurdach związanych z funkcjonowaniem nowego porządku prawnego.
29 stycznia 2018
Alfabet prawa: B jak błąd
Błąd to jedna z wad oświadczenia woli uregulowanych w kodeksie cywilnym. W istocie polega on na tym, że składający oświadczenie woli działa pod wpływem niezgodnego z prawdą wyobrażenia o rzeczywistości lub jej elemencie albo pod wpływem braku takiego wyobrażenia. Kodeks cywilny nie definiuje wprost pojęcia błędu.