Tag: dane osobowe

29 kwietnia 2021
Wyciek danych funkcjonariuszy w związku z akcją szczepień przeciwko COVID-19
Wyciek danych funkcjonariuszy w związku z akcją szczepień przeciwko COVID-19 – jakie działania należy podjąć, aby zminimalizować konsekwencje naruszenia?
12 kwietnia 2021
Wyciek danych z Facebooka
Niedawno media poinformowały o wycieku danych z Facebooka. Jakie konsekwencje może mieć wyciek danych i kiedy mamy do czynienia z takim zdarzeniem?
9 lutego 2021
Giełdy wierzytelności: upublicznienie danych dłużnika a ochrona danych osobowych
Czym jest giełda długów (giełda wierzytelności)? Czy wierzyciel może upublicznić dane dłużnika w sieci? Co na to przepisy RODO?
11 stycznia 2021
Ujawnianie w prasie wizerunku osób, przeciwko którym toczy się postępowanie
Ujawnienie w prasie wizerunku osób, przeciwko którym toczy się postępowanie – czy prasa może ujawnić tożsamość podejrzanego?
20 sierpnia 2020
Czy nagrywanie rozmowy telefonicznej jest legalne?
Kiedy nagrywanie rozmowy telefonicznej jest legalne? Kto i kiedy podlega karze za nielegalną rejestrację rozmów? Ile wynosi kara?
16 stycznia 2019
WSA: Numery rejestracyjne nie są (zazwyczaj) danymi osobowymi
Numery rejestracyjne a dane osobowe - sprawdź, co na ten temat ma do powiedzenia WSA w Gliwicach. Dowiedz się więcej na temat ochrony danych osobowych.
11 września 2018
Zmiana imienia i nazwiska
Czy zmiana imienia i nazwiska zawsze jest możliwa? Okazuje się, że nie - sprawdź, jakie powody wykluczają taką możliwość. Odwiedź kruczek.pl
20 sierpnia 2018
RODO a dostęp do dokumentacji medycznej
17 sierpnia 2018
Wyrok WSA może oznaczać problemy dla Znanego Lekarza
1 sierpnia 2018
Co jest ważniejsze od prawa do bycia zapomnianym?
Prawo do prywatności czy prawo do informacji - co jest ważniejsze? W wyroku z dnia 28 czerwca 2018 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że ważniejsze jest to drugie. Jakie skutki pociąga za sobą taka wykładnia w nowej linii orzeczniczej sądów europejskich?