Tag: darowizna

12 sierpnia 2019
Jak odwołać wykonaną już darowiznę?
Przepisy prawa cywilnego przewidują, że w pewnych okolicznościach możliwe jest odwołanie darowizny, która została już wykonana. Jak odwołać darowiznę?
9 maja 2019
Odwołanie darowizny z powodu rażącej niewdzięczności
Odwołanie darowizny, nawet już wykonanej, może nastąpić, jeżeli obdarowany dopuścił się względem darczyńcy rażącej niewdzięczności.
25 stycznia 2019
Zarząd majątkiem dziecka - co wolno rodzicom?
Dzieci, jako małoletni, nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych. Co obejmuje zarząd majątkiem dziecka? Władza rodzicielska i jej granice - sprawdź!
11 stycznia 2019
O czym należy pamiętać, zawierając umowę darowizny rzeczy ruchomej?
Dowiedz się, jak powinna wyglądać umowa darowizny rzeczy ruchomej. Jakie dodatkowe postanowienia można zawrzeć w tego rodzaju umowie?
27 grudnia 2018
Odwołanie darowizny z powodu rażącej niewdzięczności
Czy rażąca niewdzięczność może być powodem odwołania darowizny? Co właściwie kryje się pod pojęciem rażącej niewdzięczności? Sprawdź przepisy prawa.
19 grudnia 2018
Status prawny nasciturusa w Polsce
Nasciturus to dziecko poczęte, ale nienarodzone. Na czym polega warunkowa zdolność prawna nasciturusa? Jakie uprawnienia posiada nasciturus?
26 października 2018
Otrzymanie majątku ze spadku lub darowizny - podatek
31 lipca 2018
Darowizna gospodarstwa rolnego podlega zaliczeniu na zachowek
Poznaj szczegóły darowizny i zachowku. Poznaj szczegóły sprawy sądowej i zdanie sędziego w tym temacie. Sprawdź nasz artykuł.
23 lipca 2018
Bezskuteczność czynności prawnej - czy nabywca może stracić to, co kupił?
Nie jest trudno zostać właścicielem jakiejś rzeczy. Czy tak łatwo nabytą rzecz można równie łatwo stracić? W pewnych sytuacjach tak. Sprawdź, w jakich!
23 kwietnia 2018
Odwołanie darowizny a możliwość powrotu przedmiotu do majątku wspólnego