Tag: dług

15 stycznia 2021
Umowa poręczenia
Poręczenie w prawie cywilnym – czy umowa poręczenia może dotyczyć dowolnego długu? Kto może być poręczycielem? Dowiedz się więcej na ten temat.
27 sierpnia 2020
Czym jest zwolnienie z długu?
Jakie przepisy regulują zwolnienie z długu dłużnika - czy jest to w ogóle możliwe? Czym jest zwolenienie z długu? Dowiedz się więcej na kruczek.pl
18 sierpnia 2020
Jak odzyskać dług?
Co zrobić, by podnieść swoje szanse na odzyskanie długu? Lepiej działać na własną rękę czy powierzyć sprawę kancelarii? Sprawdź, jak odzyskać dług!
14 maja 2020
Powództwa przeciwegzekucyjne. Czy komornik może ściągnąć spłacony dług?
Zdarza się, że komornik zajmuje konto, mimo że zobowiązanie wygasło. Z pomocą przychodzą wtedy powództwa przeciwegzekucyjne. Co trzeba o nich wiedzieć?
21 sierpnia 2019
Przejęcie długu nie powoduje wygaśnięcia hipoteki
Hipoteka na użytkowaniu wieczystym ustanowiona przez dłużnika nie wygasa z chwilą przejęcia długu - tak stwierdził Sąd Najwyższy w wyroku z 28 marca 2019.
21 czerwca 2019
Spóźniłeś się z odrzuceniem spadku? Możesz naprawić swój błąd!
Jeśli spadkobierca chce uniknąć długów, którymi został obarczony, powinien zdecydować się na odrzucenie spadku. Co jeśli doszło do niezachowania terminu?
11 czerwca 2019
Co to jest dług? - Encyklopedia Prawa
W jaki sposób powstaje dług? Kiedy dług "zostaje spłacony"? Kto może go spłacić? Kiedy może nastąpić zwolnienie z długu, inaczej umorzenie?
7 czerwca 2019
Upadłość konsumencka osób fizycznych – remedium na długi
Upadłość konsumencka osób fizycznych - jakie są podstawy ogłoszenia upadłości konsumenckiej? Które z długów podlegają umorzeniu?
4 czerwca 2019
Czym jest uznanie długu i komu powinno na nim zależeć?
Uznanie długu, znane też jako uznanie roszczenia, jest ważną instytucją prawa cywilnego. Powinien znać ją każdy dłużnik i wierzyciel. Dowiedz się dlaczego
11 marca 2019
Wezwanie do zapłaty
Wszystkie przeterminowane zobowiązania pieniężne nadają się do tego, ażeby wierzyciel wysłał dłużnikowi wezwanie do zapłaty.