Tag: dziedziczenie

23 września 2019
Niegodność dziedziczenia
Niegodność dziedziczenia. Sprawdź, w jakich sytuacjach osoba uprawniona do zapisu, spadku albo zachowku może zostać uznana za niegodną dziedziczenia.
21 czerwca 2019
Spóźniłeś się z odrzuceniem spadku? Możesz naprawić swój błąd!
Jeśli spadkobierca chce uniknąć długów, którymi został obarczony, powinien zdecydować się na odrzucenie spadku. Co jeśli doszło do niezachowania terminu?
18 czerwca 2019
Wydziedziczenie w polskim prawie
Wydziedziczenie to instytucja prawa cywilnego, która powoduje, iż osoba uprawniona do zachowku zostaje tego prawa pozbawiona. Kiedy można kogoś wydziedziczyć
7 czerwca 2019
Dziedziczenie testamentowe i ustawowe
Dziedziczenie testementowe i ustawowe. Od czego zacząć postępowanie spadkowe? Gdzie się udać? Kto, dlaczego i w jakim stopniu dziedziczy po zmarłej osobie?
25 stycznia 2019
Zarząd majątkiem dziecka - co wolno rodzicom?
Dzieci, jako małoletni, nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych. Co obejmuje zarząd majątkiem dziecka? Władza rodzicielska i jej granice - sprawdź!
28 grudnia 2018
Przesłanki wymagalności roszczenia o zachowek
W orzecznictwie i doktrynie zarysowały się dwa stanowiska dotyczące określenia wymagalności świadczenia z tytułu zachowku. Poznaj te stanowiska.
28 września 2018
Sposoby zniesienia współwłasności
Zniesienie współwłasności bywa konieczne. Jak tego dokonać? Jakie istnieją sposby zniesienia współwłasności, co może stanąć na przeszkodzie? | Kruczek.pl
14 września 2018
Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Czy na pewno zawsze najlepsze?
Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza - co właściwie kryje się pod tym sformułowaniem? Czy zawsze jest to jedyne słuszne rozwiazanie? Sprawdź!
14 sierpnia 2018
Wyłączenie małżonka od dziedziczenia
9 sierpnia 2018
Pozew o uznanie za niegodnego dziedziczenia