Tag: edukacja

28 czerwca 2021
Projekt nowelizacji prawa oświatowego, a w nim o odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół
W projekcie nowelizacji prawa oświatowego znalazły się także regulacje dotyczące odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół. Dowiedz się więcej
28 grudnia 2020
Matura 2021 – jakie zmiany czekają przyszłorocznych maturzystów?
Matura 2021 – minister edukacji narodowej zapowiedział zmiany, które obejmą egzaminy ósmoklasisty i maturalne w 2021 roku. Dowiedz się więcej na kruczek.pl
11 października 2019
Dziecko ma daleko do szkoły? Gmina powinna zapewnić bezpłatny transport
Na obszarach wiejskich zdarza się, że odległość do najbliższej szkoły jest spora. Dowiedz się, kiedy gmina powinna zapewnić bezpłatny transport do szkoły!
8 października 2019
"Kolekcjonerskie" naklejki na legitymację studencką - co grozi za ich użycie?
Legitymacja studencka pozwala uzyskać wiele zniżek. Jej fałszowanie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Co grozi za użycie podrobionej legitymacji?
10 maja 2019
Prawo nauczycieli do strajku pod znakiem zapytania
Prawo nauczycieli do strajku – czy w czasie egzaminów powinno być zakazane, jeśli zagraża to dobru uczniów? Poznaj zdanie ekspertów prawa.
19 kwietnia 2019
Zamknięta szkoła? Rodzic nie zawsze dostanie wolne
Strajk nauczycieli. Jak radzą sobie rodzice uczniów? Czy można zabrać dziecko do pracy albo wziąć okolicznościowe wolne? Kto ma taką możliwość?
12 marca 2019
Droga kobiet do zawodów prawniczych
Od kiedy rozwijanie kariery prawniczej przez kobiety jest możliwe? Poznaj sylwetki kobiet, które walczyły o równouprawnienie. Kobiety w zawodach prawniczych
30 stycznia 2019
RPO interweniuje w sprawie prac domowych
Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do MEN o wytyczne dotyczące prac domowych. Dowiedz się więcej na temat interwencji RPO. Prace domowe zgodne z prawem
10 października 2018
Rzecznicy konsumentów prowadzą lekcje w szkołach
W niektórych szkołach pojawili się rzecznicy konsumentów. Czego uczniowie, i czy tylko uczcniowie, dowiadują się od rzeczników konsumentów?
5 października 2018
Więcej studiów jednolitych
Zmiany w szkolnictwie wyższym wiążą się m.in. z większą ilością studiów jednolitych magisterskich. Zmian, o których warto wiedzieć, będzie jednak więcej.