Tag: egzekucja

18 sierpnia 2020
Jak odzyskać dług?
Co zrobić, by podnieść swoje szanse na odzyskanie długu? Lepiej działać na własną rękę czy powierzyć sprawę kancelarii? Sprawdź, jak odzyskać dług!
14 maja 2020
Powództwa przeciwegzekucyjne. Czy komornik może ściągnąć spłacony dług?
Zdarza się, że komornik zajmuje konto, mimo że zobowiązanie wygasło. Z pomocą przychodzą wtedy powództwa przeciwegzekucyjne. Co trzeba o nich wiedzieć?
11 czerwca 2019
Rodzaje egzekucji – co może zabrać komornik?
Egzekucja, podmioty i organy postępowania egzekucyjnego. Jak wygląda wszczęcie egzekucji? Co może zabrać komornik? Jakie przedmioty nie podlegają egzekucji?
31 maja 2019
Rozłożenie na raty kwoty zasądzonej wyrokiem sądu
Czy jest możliwe rozłożenie na raty kwoty zasądzonej wyrokiem sądu? Eksmisja - czy przegrana w sądzie musi oznaczać natychmiastową egzekucję?
7 marca 2019
Co może zająć komornik? Czy komornik może zająć psa? Co podlega egzekucji komorniczej?
Co może zająć komornik, a czego nie może? Czy komornik może zająć psa? Ile może zabrać komornik. Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule.
5 marca 2019
Czy komornik będzie mógł sprzedać zajęty majątek na allegro?
Licytacje komornicze przez internet - czy to możliwe? Sprawdź, jakie zmiany wprowadzi nowelizacja ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
1 marca 2019
Kara grzywny za brak ekspertyzy technicznej budynku?
22 stycznia 2019
Dłużnik ma prawo do spokojnego urlopu. Wierzyciel zapłaci za nękanie
Czy dłużnik ma prawo do spokojnego urlopu? Co w sytyacji gdy wierzyciel nie daje za wygraną. Czy to już nękanie? Poznaj stanowisko sądu.
1 października 2018
Zmiany w przepisach dotyczących komorników
Profejsa komornika nie cieszy sie obecnie dużym zaufaniem społecznym. Pora na zmiany w przepisach regulujących pracę komorników. Poznaj szczegóły.
21 września 2018
Komornik sądowy - kto to jest?
Komornik sądowy - profesja, która często budzi negatywne emocje. Czym zajmuje się komornik sądowy i na jakich aktach prawnych opiera się ten zawód? Sprawdź!