Tag: grzywna

15 marca 2021
Kiedy możliwe jest warunkowe zawieszenie wykonania kary?
Warunkowe zawieszenie wykonania kary stanowi alternatywę dla bezwzględnego pozbawienia wolności. W jakich sytuacjach jest ono możliwe?
24 marca 2020
Konsekwencje ucieczki z kwarantanny
Kwarantanna to jeden ze środków stosowanych z uwagi na pandemię. Jednak nie wszyscy jej przestrzegają. Jakie konsekwencje może mieć ucieczka z kwarantanny? 
18 lutego 2020
Kolejne zmiany w prawie drogowym. Czy będzie bezpieczniej?
Tragiczny wypadek na ul. Sokratesa w Warszawie podgrzał temperaturę dyskusji o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Jakie zmiany w prawie drogowym nas czekają?
3 lutego 2020
Nałożenie grzywny w drodze mandatu. Odmowa przyjęcia mandatu
Jakie są przesłanki nałożenia grzywny w formie mandatu? Dowiedz się, jakie skutki niesie za sobą odmowa przyjęcia mandatu.
31 stycznia 2020
Rodzaje kar w polskim kodeksie karnym
Jakie rodzaje kar znajdują się w polskim kodeksie karnym? W jakich przypadkach są orzekane poszczególne kary? Sprawdź, jakie są kary w kodeksie karnym.
19 grudnia 2019
Odśnieżanie dachów - ryzyko, przepisy i kary
Odśnieżanie dachów - dlaczego należy odśnieżyć dach? Jakie kary grożą za niedopełnienie obowiązku? Kto odpowiada za nieodśnieżony dach?
17 grudnia 2019
Wycinka drzew na własnej posesji? Zezwolenie albo grzywna!
Moja nieruchomość moja sprawa? Wycinka drzew - kiedy potrzebne jest zezwolenie? Jaka grzywna grozi za samowolkę? Kara pieniężna za ścięcie własnej choinki?
22 sierpnia 2019
Inspekcja Transportu Drogowego walczy z cwaniactwem i amnezją kierowców
Niewskazanie sprawcy wykroczenia kończy się najczęściej grzywną w wysokości 500 zł. Czy sprawa może jednak skończyć się wyższą grzywną nałożoną przez sąd?
16 maja 2019
Nowelizacja kodeksu karnego - analiza
Nowelizacja Kodeksu Karnego. Surowsza kara pozbawienia wolności, zero tolerancji dla przestępstw seksualnych, mniej premiowania więźniów. Co się zmeni?
25 kwietnia 2019
Seks w miejscu publicznym – czy jest karalny?
Seks w miejscu publicznym – jaka kara grozi za uprawianie miłości w miejscach użytku publicznego? Ile wynosi grzywna za wywołanie zgorszenia?