Tag: grzywna

22 sierpnia 2019
Inspekcja Transportu Drogowego walczy z cwaniactwem i amnezją kierowców
Niewskazanie sprawcy wykroczenia kończy się najczęściej grzywną w wysokości 500 zł. Czy sprawa może jednak skończyć się wyższą grzywną nałożoną przez sąd?
16 maja 2019
Nowelizacja kodeksu karnego - analiza
Nowelizacja Kodeksu Karnego. Surowsza kara pozbawienia wolności, zero tolerancji dla przestępstw seksualnych, mniej premiowania więźniów. Co się zmeni?
25 kwietnia 2019
Seks w miejscu publicznym – czy jest karalny?
Seks w miejscu publicznym – jaka kara grozi za uprawianie miłości w miejscach użytku publicznego? Ile wynosi grzywna za wywołanie zgorszenia?
24 kwietnia 2019
Nie taki sąd straszny jak go malują
Rozprawa sądowa w praktyce. Składanie wyjaśnień, zeznania. Co należy zabrać ze sobą na rozprawę? Jak zwracać się do sędziego? Jak należy się ubrać?
4 kwietnia 2019
Grzywna za billboard ze szczątkami płodu
Grzywna za billboard ze szczątkami płodu. Prezes Fundacji Pro - Prawo do życia otrzymał wysoką karę finansową za umieszczenie plakatu. Ile zapłaci?
15 marca 2019
NSA: Krakowska uchwała anstysmogowa zgodna z prawem. Czy to koniec palenia w kominku?
Uchwała antysmogowa - jakie konsekwencje przyniosą uchwalone przez Sejmik Województwa Małopolskiego przepisy antysmogowe? Co będzie zakazane?
1 marca 2019
Grzywna w prawie karnym
Grzywna jest jedną z kar określonych w kodeksie karnym. Karę grzywny można zastąpić aresztem lub karą pozbawienia wolności. Sprawdź, kiedy jest to możliwe.
1 marca 2019
Kara grzywny za brak ekspertyzy technicznej budynku?
28 lutego 2019
Wymiar kary za przestępstwo. Okoliczności łagodzące i obciążające
Dowiedz się, jakie kary za przestępstwa przewiduje polski kodeks karny? Rozmiar sankcji w każdym przypadku ustala sędzia. Jakie aspekty bierze on pod uwagę?
14 lutego 2019
Kary porządkowe w sądach do zmiany
System wymierzania kar porządkowych przez polskie sądy wymaga pilnej zmiany – uważa RPO. Poznaj argumenty RPO. | Prawo o ustroju sądów powszechnych.