Tag: kierowca

15 kwietnia 2021
Trybunał Konstytucyjny orzeknie w kwestii procedury zatrzymywania prawa jazdy przez starostę po przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierowcę
Trybunał Konstytucyjny orzeknie w kwestii procedury zatrzymania prawa jazdy przez starostę po przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierowcę.
26 marca 2021
Wypłata odszkodowania za uszkodzony pojazd – wyrok Sądu Najwyższego
Odszkodowanie za uszkodzony pojazd – czy jeśli właściciel nie naprawi pojazdu z uzyskanego odszkodowania, to nadal owo odszkodowanie mu się należy?
16 marca 2021
Czas pracy kierowcy – limity, przerwy i odpoczynek oraz kary za nieprzestrzeganie
Kierowców obowiązują pewne zasady dotyczące czasu pracy, których nieprzestrzeganie może wiązać się z surowymi karami. Co wlicza się w czas pracy kierowcy?
4 marca 2021
Zmiana przepisów dotyczących fotoradarów – zapłaci właściciel pojazdu
Mandat z fotoradaru – zmiana ma dotyczyć trybu karania. Za mandat z fotoradaru zapłaci właściciel pojazdu. Dowiedz się więcej na ten temat.
13 stycznia 2021
Chodnik w strefie zamieszkania. Czy trzeba z niego korzystać?
Czy w strefie zamieszkania pieszy może poruszać się po całej szerokości drogi czy ma obowiązek korzystać z chodnika? Dowiedz się więcej na kruczek.pl
26 sierpnia 2020
Taryfikator mandatów 2020
Sprawdź, ile w 2019 roku będzie Cię kosztowało naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Aktualny taryfikator mandatów 2019.
25 sierpnia 2020
Taryfikator punktów karnych 2020
Taryfikator punktów karnych na rok 2019 jest już dostępny. Sprawdź, za jakie przewinienia kierowca może zostać ukarany punktami karnymi.
5 sierpnia 2020
Cofanie licznika w samochodzie – jakie kary?
Wielu właścicieli decyduje się na cofanie licznika w samochodzie, by liczba kilometrów była niższa. Co grozi za taki czyn w Polsce?
15 stycznia 2020
Mandat zimą - za co można zostać ukaranym?
Mandat zimą - za co można go dostać? Czy zmiana opon jest obowiązkowa w polskim prawie? Wejdź i sprawdź, za co można dostać mandat w zimie!
30 października 2019
Karta parkingowa – uprawnienia osoby niepełnosprawnej w ruchu drogowym
Karta parkingowa wydawana jest osobom z ograniczoną sprawnością albo placówkom zajmującym się opieką, rehabilitacją i edukacją osób niepełnosprawnych. Sprawdź, jakie kary grożą za parkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej.