Tag: KK

25 października 2019
Zabójstwo w prawie karnym - cechy i klasyfikacja
Czym jest zabójstwo? Co grozi za pozbawienie życia innego człowieka? Jakie są rodzaje zabójstwa? Czy każdy odpowiada na tych samych zasadach?
4 października 2019
Wykrywacz kłamstw (wariograf) – cechy, pojęcie, funkcja
Wykrywacz kłamstw (z ang. "Lie Detector"), w polsce szerzej znany jako wariograf lub poligraf. Czy rzeczywiście działa? Jak wygląda jego użycie w praktyce?
20 września 2019
Piractwo komputerowe i nielegalne oprogramowanie - czy za pobranie gry można iść do więzienia?
Piractwo komputerowe w Polsce. Czy za nielegalne oprogramowanie można iść do więzienia? Z jakich artykułów odpowie przed sądem pirat komputerowy?
30 sierpnia 2019
Kim jest oskarżyciel prywatny i jakie ma prawa?
Kodeks postępowania karnego umożliwia skierowanie do sądu własnego aktu oskarżenia przez pokrzywdzonego. Jakie prawa ma oskarżyciel prywatny?
21 sierpnia 2019
Konsekwencje niezawiadomienia o popełnieniu przestępstwa
Czy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa jest obowiązkowe? Jakie mogą być konsekwencje niezawiadomienia o popełnieniu przestępstwa?
20 sierpnia 2019
Czy policjant albo strażnik miejski może odmówić interwencji?
Zdarza się, że będący na miejscu funkcjonariusze każą obywatelom dzwonić pod numer interwencyjny. Czy policja lub straż miejska może odmówić interwencji?
20 sierpnia 2019
Czy namawianie do popełnienia samobójstwa jest przestępstwem?
Samobójstwa stanowią swego rodzaju temat tabu w społeczeństwie. Jak kwestię namawiania do samobójstwa regulują polskie przepisy?
19 sierpnia 2019
Kontrowersyjne metody oceny zeznań i wyjaśnień – hipnoza
Od wielu lat zagadnienie hipnozy cieszy się dużym zainteresowaniem, a wokół tej metody narosło sporo nieporozumień i mitów. Co na to przepisy prawa karnego?
9 sierpnia 2019
Na czym polega stalking i co należy o nim wiedzieć?
Stalking może przybierać dwie postaci – uporczywego nękania danej osoby lub podszywania się pod nią. Jak można bronić się przed stalkerem?
8 sierpnia 2019
Kazirodztwo – przestępstwo bez ofiar?
Relacje kazirodcze, występujące między rodzeństwem lub między rodzicami a dziećmi, budzą wiele kontrowersji. Co na temat kazirodztwa mówi polskie prawo?
1 2 3 5