Tag: komornik

14 maja 2020
Powództwa przeciwegzekucyjne. Czy komornik może ściągnąć spłacony dług?
Zdarza się, że komornik zajmuje konto, mimo że zobowiązanie wygasło. Z pomocą przychodzą wtedy powództwa przeciwegzekucyjne. Co trzeba o nich wiedzieć?
13 maja 2020
Utrudnianie czynności komorniczych. Co za to grozi?
Zdarzają się incydenty polegające na utrudnianiu komornikowi jego pracy. Co grozi za utrudnianie czynności komorniczych? Dowiedz się więcej.
2 stycznia 2020
Uwaga na oszustów – fałszywych komorników i firmy windykacyjne!
Jak zweryfikować fałszywego komornika lub firmę windykacyjną? Sprawdź, jak przygotować się na starcie z bezwzględnymi windykatorami czy zwykłymi oszustami.
1 lipca 2019
Eksmisja sprawcy przemocy domowej z lokalu
Przemoc domowa – prawo nie pozostaje w tej kwestii bierne i wyposaża sądy w narzędzia umożliwiające odseparowanie sprawcy od jego ofiar. Eksmisja sprawcy
11 czerwca 2019
Rodzaje egzekucji – co może zabrać komornik?
Egzekucja, podmioty i organy postępowania egzekucyjnego. Jak wygląda wszczęcie egzekucji? Co może zabrać komornik? Jakie przedmioty nie podlegają egzekucji?
26 marca 2019
Licytacje komornicze. Poradnik dla kupującego
Zakupy można robić na wiele sposobów. Jednym z nich są licytacje komornicze. Czy to się opłaca? Jak przystąpić do takiego przetargu?
7 marca 2019
Co może zająć komornik? Czy komornik może zająć psa? Co podlega egzekucji komorniczej?
Co może zająć komornik, a czego nie może? Czy komornik może zająć psa? Ile może zabrać komornik. Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule.
5 marca 2019
Czy komornik będzie mógł sprzedać zajęty majątek na allegro?
Licytacje komornicze przez internet - czy to możliwe? Sprawdź, jakie zmiany wprowadzi nowelizacja ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
22 stycznia 2019
Dłużnik ma prawo do spokojnego urlopu. Wierzyciel zapłaci za nękanie
Czy dłużnik ma prawo do spokojnego urlopu? Co w sytyacji gdy wierzyciel nie daje za wygraną. Czy to już nękanie? Poznaj stanowisko sądu.
31 października 2018
Skuteczna egzekucja komornicza mimo dobrowolnej zapłaty – jak odzyskać pieniądze?
Co powinien zrobić dłużnik, gdy komornik niezasadnie rozpocznie egzekucję z jego majątku, gdy zdąży zająć już środki i przelać je na rachunek wierzyciela?