Tag: koszty uzyskania przychodu

8 kwietnia 2021
Dochód a przychód – różnice
Często „dochód” i „przychód” traktowane są jak synonimy. Tymczasem pojęcia te oznaczają coś zupełnie innego. Czym więc jest przychód, a czym dochód?
9 września 2020
Odszkodowanie za odwołany urlop
Zdarzają się sytuacje, gdy pracodawca może odwołać urlop pracownika. Czy pracownikowi należy się odszkodowanie za odwołany urlop?
8 września 2020
Posiłki i napoje dla pracowników – kiedy pracodawca powinien je zapewnić?
Kiedy pracodawca powinien zapewnić posiłki i napoje dla pracowników? Co na ten temat mówią przepisy prawa? Dowiedz się więcej.
7 września 2020
Odszkodowanie za rozwiązanie umowy o pracę – opodatkowanie
Czy odszkodowanie za rozwiązanie umowy o pracę podlega opodatkowaniu? Co na ten temat mówią przepisy prawa? Dowiedz się więcej
14 czerwca 2019
Samozatrudnienie – korzyści z umowy B2B
Samozatrudnienie (BeToBe) – jakie są korzyści z samozatrudnienia? Składki ZUS, podatek liniowy, koszty uzyskania przychodu – jak wyglądają przy umowie B2B?
23 kwietnia 2019
Ryczałt od najmu nie zawsze się opłaca
Ryczałt, jako forma opodatkowania najmu, nie zawsze będzie opłacalny. Czym jest opodatkowanie nieruchomości na zasadach ogólnych? Co jest bardziej korzystne
17 stycznia 2019
Hipotetyczne odsetki od kapitału własnego kosztem uzyskania przychodu w CIT
Nowelizacja ustawy o CIT ma na celu zwiększenie podatkowej atrakcyjności finansowania własnego. Dowiedz się więcej na temat zmian, które weszły w życie.
12 października 2018
Zmiany w opodatkowaniu samochodów firmowych od stycznia 2019 roku
2 marca 2018
Diety i inne należności z tytułu podróży służbowych
1 marca 2018
Odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji – opodatkowanie
Jakie konsekwencje podatkowe niesie dla pracownika i pracodawcy odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji? Dowiedz się więcej!