Tag: kradzież

5 sierpnia 2021
Kradzież tablic rejestracyjnych
Kradzież tablic rejestracyjnych powinna być jak najszybciej zgłoszona policji. Kradzież tablic rejestracyjnych - co trzeba wiedzieć?
3 stycznia 2020
Jak sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony?
Decydując się na zakup używanego samochodu, zawsze warto sprawdzić jego historię. Dowiedz się jak sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony.
12 grudnia 2019
Znalezione nie kradzione – czy zawsze?
Powiedzenie „znalezione nie kradzione” nie zawsze musi być prawdziwe. Co zatem w przypadku znalezienia rzeczy, którą ktoś inny zostawił albo zgubił?
21 października 2019
SN o kradzieży samochodu: odszkodowanie nawet przy utracie kluczyków
Czy ubezpieczyciel ma prawo odmówić odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu i nieprzedstawienia kompletu kluczyków? Sprawdź, co na ten temat mówi SN!
15 października 2019
Kiedy kradzież jest przestępstwem, a kiedy wykroczeniem?
Na czym polega przestępstwo kradzieży? Kiedy kradzież stanowi przestępstwo, a kiedy wykroczenie? Czym jest kradzież z włamaniem i kradzież rozbójnicza?
8 kwietnia 2019
"Napad na bankiet" - spektakularna kradzież z włamaniem i jej konsekwencje
Spektakularna kradzież z włamaniem w CH Arkadia. Sprawca dostał się do sklepu przez szyb wentylacyjny i ukradł towar warty 700 tys. zł. Jaka kara?
27 grudnia 2018
SA: Bank zwróci pieniądze skradzione przez hakera
Czy bank powinien zwrócić klientowi zrabowane przez hakerów pieniądze? Sprawdź, czy sądy stoją po stronie klientów banków. Zapoznaj się z wyrokami sądów.
16 listopada 2018
Czyn przepołowiony
19 września 2018
Sejm przyjął nowelizację Kodeksu wykroczeń
Sejm przyjął zapowiadaną od pewnego czasu nowelizację ustawy Kodeks wykroczeń. Sprawdź, jakie zmiany przyniesie ta nowelizacja. | Kruczek.pl
6 czerwca 2018
Kradzież pojazdu a ubezpieczenie AC
By uzyskać odszkodowanie konieczne jest sumienne przestrzeganie postanowień umowy oraz przepisów ustawowych. Kiedy mamy do czynienia z sytuacją rażącego niedbalstwa, ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia określonej kwoty. Sprawdź, co na ten temat mówią przepisy i jak interpretują je sądy. Wejdź na kruczek.pl