Tag: KW

20 kwietnia 2019
Śmigus-dyngus, czyli oblewanie wodą a polskie prawo
Śmigus-dyngus, czyli oblewanie wodą a polskie prawo. Czy można bezkarnie oblewać wodą inne osoby? Kiedy tradycja zmienia się w czyn chuligański?
4 kwietnia 2019
Grzywna za billboard ze szczątkami płodu
Grzywna za billboard ze szczątkami płodu. Prezes Fundacji Pro - Prawo do życia otrzymał wysoką karę finansową za umieszczenie plakatu. Ile zapłaci?
17 stycznia 2019
Wygaśnięcie mandatu i przedterminowe wybory a prawo
Wygaśnięcie mandatu i przedterminowe wybory. Co się dzieje w przypadku śmierci prezydenta miasta? Zamach na prezydenta Gdańska i przedterminowe wybory.
31 grudnia 2018
Przechowywanie rzeczy na klatce schodowej. Czy sąsiad może z korytarza zrobić schowek?
Przechowywanie rzeczy na klatce schodowej a ryzyko pożarowe. Co grozi właścicielowi mieszkania, gdy traktuje on klatkę schodową jako rupieciarnię?
28 grudnia 2018
Palenie papierosów na klatce schodowej - czy sąsiad może być bezkarny?
W okresie zimowym palenie papierosów na klatce schodowej jest czymś powszednim. Jak walczyć z uciążliwym sąsiadem o prawo do życia bez zapachu tytoniu?
18 grudnia 2018
Czy sąsiad może latać dronem nad moim domem? Naruszenie posiadania
Czy dron nad domem stanowi naruszenie posiadania? Czy sąsiad może cię podglądać? Co może właściciel nieruchomości? Co grozi za zestrzelenie drona?
14 grudnia 2018
Czy sąsiad może mnie nagrywać i robić mi zdjęcia? Kiedy zaczyna się stalking?
Czy sąsiad może robić mi zdjęcia? Jak chronić wizerunek? Czy prywatny monitoring jest legalny? Kiedy kończy się uporczywe nękanie a zaczyna stalking?
12 grudnia 2018
Czy sąsiad może głośno słuchać muzyki?
Głośne słuchanie muzyki u sąsiada? Co można z tym zrobić? Zakłócanie spokoju - kiedy możliwa jest interwencja? Jak zwalczać immisje? Czym jest cisza nocna?
30 listopada 2018
Fajerwerki - jak handlować pirotechniką w świetle prawa?
Interesują Państwa przepisy związane z handlem fajerwerkami? Koncesja? Pozwolenie? Jakie okoliczności są przewidziane w ustawie? Na tej stronie omawiamy dokładnie, co trzeba zrobić, by zdobyć zezwolenie na sprzedaż fajerwerków oraz wszystkie inne potrzebne do tego pozwolenia!
11 października 2018
Oszustwo - "żeby zarobić, a się nie narobić"
Co grozi za oszustwo i co właściwie określamy tym mianem? Zapoznaj się z przepisami dotyczącymi oszustwa. Kodeks karny, Kodeks cywilny, Kodeks wykroczeń