Tag: lekarz

24 czerwca 2019
Bezprawne uniemożliwienie zgwałconej kobiecie przerwania ciąży
W jakich przypadkach przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza? Czy można uniemożliwić zgwałconej kobiecie przerwanie ciąży?
19 czerwca 2019
Lekarze strzelali do zwłok. Interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich
Lekarze strzelali do zwłok - czy tego typu eksperymenty, które pomagają rozwijać medycynę lub kryminalistykę, są legalne? Sprawą zainteresował się RPO.
4 czerwca 2019
Siła tajemnicy lekarskiej po śmierci pacjenta
Ujawnienie tajemnicy lekarskiej po śmierci pacjenta – czy jest możliwe? Czy osoba bliska może wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy lekarskiej?
7 maja 2019
Odpowiedzialność jednostki medycznej za błąd w sztuce lekarskiej zatrudnionego personelu
18 marca 2019
Spółka partnerska
Czym charakteryzuje się spółka partnerska? O czym muszą wiedzieć partnerzy? Jak wygląda umowa dotycząca spółki partnerskiej. Kodeks spółek handlowych
17 października 2018
FGŚP w 2019 roku sfinansuje staże i specjalizacje lekarzy
27 września 2018
E-zwolnienia coraz popularniejsze
Coraz więcej lekarzy przekonuje się do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Sprawdź, dlaczego e-ZLA stają się coraz bardziej popularne?
25 września 2018
Kto decyduje o niezdolności do pracy?
Kto decyduje o niezdolności do pracy- biegły sądowy czy lekarz leczący? Co mówią na ten temat przepisy prawa? Dowiedz się więcej na Kruczek.pl
20 sierpnia 2018
RODO a dostęp do dokumentacji medycznej
16 lipca 2018
Brak właściwej opieki w szpitalu a zadośćuczynienie
Czy złe warunki hospitalizacji mogą zostać w jakiś sposób wynagrodzone? Sprawdź, kiedy można otrzymać odszkodowanie za błąd medyczny? Poznaj przepisy Kodeksu cywilnego!