Tag: lekarz

17 marca 2021
Teleporady w ramach podstawowej opieki zdrowotnej – zmiany już obowiązują
Teleporady zyskały na popularności szczególnie od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Teleporada nie zawsze jest jednak możliwa. Dowiedz się więcej
22 maja 2020
Medycyna alternatywna a prawo
Medycyna alternatywna a prawo - czy stosowanie medycyny alternatywnej jest legalne? Czy można udzielać porad i zalecać praktyki alternatywne?
20 stycznia 2020
Czy lekarz może reklamować leki w internecie?
Zgodnie z Kodeksem Etyki, lekarz nie może wyrażać zgody na używanie wizerunku do celów komercyjnych. Gdzie zatem reklama leków przez lekarza jest dozwolona?
24 czerwca 2019
Bezprawne uniemożliwienie zgwałconej kobiecie przerwania ciąży
W jakich przypadkach przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza? Czy można uniemożliwić zgwałconej kobiecie przerwanie ciąży?
19 czerwca 2019
Lekarze strzelali do zwłok. Interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich
Lekarze strzelali do zwłok - czy tego typu eksperymenty, które pomagają rozwijać medycynę lub kryminalistykę, są legalne? Sprawą zainteresował się RPO.
4 czerwca 2019
Siła tajemnicy lekarskiej po śmierci pacjenta
Ujawnienie tajemnicy lekarskiej po śmierci pacjenta – czy jest możliwe? Czy osoba bliska może wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy lekarskiej?
7 maja 2019
Odpowiedzialność jednostki medycznej za błąd w sztuce lekarskiej zatrudnionego personelu
18 marca 2019
Spółka partnerska
Czym charakteryzuje się spółka partnerska? O czym muszą wiedzieć partnerzy? Jak wygląda umowa dotycząca spółki partnerskiej. Kodeks spółek handlowych
17 października 2018
FGŚP w 2019 roku sfinansuje staże i specjalizacje lekarzy
27 września 2018
E-zwolnienia coraz popularniejsze
Coraz więcej lekarzy przekonuje się do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Sprawdź, dlaczego e-ZLA stają się coraz bardziej popularne?