Tag: mieszkanie

19 grudnia 2019
Odśnieżanie dachów - ryzyko, przepisy i kary
Odśnieżanie dachów - dlaczego należy odśnieżyć dach? Jakie kary grożą za niedopełnienie obowiązku? Kto odpowiada za nieodśnieżony dach?
14 czerwca 2019
Umowa najmu lokalu mieszkalnego. Wzór umowy najmu - Generator Umów
Umowa najmu lokalu mieszklanego. Co warto o niej wiedzieć? Jaka jest zależność między umową najmu a czynszem? Sprawdź profesjonalny wzór umowy najmu lokalu!
14 czerwca 2019
Mieszkańcy wybudują sobie blok sami?
Kooperatywa mieszkaniowa – projekt ustawy. Jakie są zalety, wady i ryzyka? Mieszkańcy, działając w grupie, mieliby sami wybudować swoje przyszłe mieszkanie.
28 maja 2019
Wygaśnięcie odrębnej własności lokalu
26 kwietnia 2019
Czy można grillować na balkonie?
Grillowanie na balkonie staje się coraz bardziej powszechne, czy jednak jest ono legalne? Czy możemy rozpalić grilla na balkonie? Czy grozi nam za to kara?
23 kwietnia 2019
Ryczałt od najmu nie zawsze się opłaca
Ryczałt, jako forma opodatkowania najmu, nie zawsze będzie opłacalny. Czym jest opodatkowanie nieruchomości na zasadach ogólnych? Co jest bardziej korzystne
18 lutego 2019
Deweloperski Fundusz Gwarancyjny - pomysł na zabezpieczenie nabywców mieszkań
Deweloperski Fundusz Gwarancyjny - nowelizacja ustawy, której celem jest zabezpieczenie nabywców mieszkań. Co się zmieni?
7 lutego 2019
Najem lokalu od osoby niebędącej właścicielem
Może się zdarzyć, że dojdzie do wynajęcia mieszkania od osoby niebędącej jego właścicielem. Kiedy umowa jest ważna? Sprawdź, co spotka nieuważnego lokatora.
3 stycznia 2019
Działalność gospodarcza w mieszkaniu a sąsiedzi. Czy wspólnota może mi zamknąć interes?
Działalność gospodarcza w mieszkaniu. Prowadzenie działalności gospodarczej a sąsiedzi. Czy sąsiad może zamknąć twoje przedsiębiorstwo?
20 grudnia 2018
Czy sąsiad może wstrzymać budowę domu?
Budowa domu - czy sąsiad może wstrzymać pozwolenie na budowę? Inwestycja a sąsiad - kiedy jest stroną postępowania? Czy inwestor może wejsć na jego działkę?