Tag: morderstwo

25 października 2019
Zabójstwo w prawie karnym - cechy i klasyfikacja
Czym jest zabójstwo? Co grozi za pozbawienie życia innego człowieka? Jakie są rodzaje zabójstwa? Czy każdy odpowiada na tych samych zasadach?
30 sierpnia 2019
Morderstwo a zabójstwo – czym się różnią?
Morderstwo a zabójstwo – czy te pojęcia oznaczają to samo? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są różnice między morderstwem a zabójstwem! | kruczek.pl
9 sierpnia 2019
Charles Manson – co się stało "pewnego razu w Hollywood"?
Charles Manson - historia przywódcy sekty, z której rąk zginęła Sharon Tate. Zabiła ją Susas Atkins. Roman Polański, mąż zamordowanej przebywał poza domem.
21 czerwca 2019
Karl Denke - morderstwo, ludzkie mięso i zbiorowy wegetarianizm
Karl Denke - seryjny morderca i kanibal grasujący na terenie dzisiejszych Ziębic. Zabijał bezdomnych, a z ich ciał tworzył przetwory mięsne, paski i mydło.
3 czerwca 2019
Jeanne Weber - seryjna morderczyni dzieci
Jeanne Weber (Ogrzyca z Paryża) - francuska seryjna morderczyni. W swojej niechlubnej karierze zabiła 10 małych dzieci, w tym troje własnych.
13 maja 2019
Javed Iqbal - pedofil, który zgwałcił i zabił 100 chłopców
Javed Iqbal - pedofil i morderca. Pod koniec lat 90-tych w Pakistanie zgwałcił i zamordował 100 chłopców. Ciała ofiar rozpuszczał w beczkach pełnych kwasu.
29 kwietnia 2019
Zabójstwa, które wstrząsnęły światem - Czarna Dalia
Czarna Dalia - Elisabeth Short została zamordowana w 1946 r. Było to jedno z najbardziej brutalnych morderstw w historii USA. Kim był Zabójca ze szminką?
23 kwietnia 2019
Polscy seryjni mordercy - Karol Kot
Karol Kot, Wampir z Krakowa, Krwawy Lolo - chłopiec o twarzy anioła, który napadał na staruszki i brutalnie zamordował małe dziecko.
22 lutego 2019
Czy obecność prokuratora podczas otwarcia zwłok jest konieczna?
Zasadniczym celem sekcji zwłok jest ustalenie przyczyny zgonu. W czyjej obecności dokonuje otwarcia zwłok biegły lekarz? Sekcja zwłok a przepisy prawne.
10 grudnia 2018
Potwór z Worcester na wolności. "On nabił moje dzieci na ogrodzenie!"
David McGreavy - Potwór z Worcester w 1973 roku brutalnie zamordował trójkę niewinnych dzieci. W grudniu 2018 roku wyszedł na wolność.