Tag: Naczelny Sąd Administracyjny

17 stycznia 2020
Pozwolenie na broń. Czy dobre stosunki z byłą żoną są warunkiem jego otrzymania?
Kiedy można otrzymać pozwolenie na broń? Jakie wymagania należy spełnić, by posiadać broń i amunicję? Czy zdobycie pozwolenia jest trudne?
19 listopada 2019
Czy przewoźnik może wydać nam bilet dopiero po zakończonej podróży?
Wydanie biletu oraz pobranie należności za przejazd powinno nastąpić przed rozpoczęciem kursu. Jaka została nałożona kara dla przewoźnika?
5 września 2019
NSA: Sprzedawca nie jest obowiązany do wręczenia paragonu klientowi
Sprzedawca nie musi wręczyć paragonu dla klienta? Czy to przełomowy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego? Dowiedz się więcej!
26 sierpnia 2019
NSA: Wartość firmy nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych
Naczelny Sąd Administracyjny wypowiedział się w kwestii opodatkowania sprzedaży przedsiębiorstwa podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
16 lipca 2019
Niewpisanie członka zarządu do rejestru a odpowiedzialność za długi spółki
Sąd odmówił wpisania do rejestru członka zarządu, który z uwagi na wyrok nie mógł pełnić tego stanowiska. Jak wpływa to na odpowiedzialność za długi spółki?
12 lipca 2019
Rabat od Allegro bez podatku – wyrok NSA
Zrealizowanie rabatu, udzielonego przez Allegro, nie stanowi przychodu dla uczestnika akcji promocyjnej. Co jeszcze znalazło się w wyroku NSA?
4 lipca 2019
Agio - cechy, pojęcie, funkcja. Encyklopedia Prawa
Kodeks spółek handlowych przewiduje zakaz obejmowania udziałów po cenie niższej niż ich wartość nominalna. Kiedy mamy do czynienia z tzw. agio?
24 czerwca 2019
Podział majątku między małżonkami a podatek
NSA orzekł, że mężczyzna nie musi rozliczyć w PIT kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości, której właścicielem stał się po rozwodzie
3 czerwca 2019
Informatyzacja postępowań administracyjnych już obowiązuje
Informatyzacja postępowań administracyjnych umożliwi wnoszenie pism procesowych w formie dokumentu elektronicznego. Pisma procesowe - nowe wymogi
6 maja 2019
Sprawowanie nadzoru autorskiego - podmiot uprawniony
Nadzór autorski w orzecznictwie. Kto może sprawować nadzór autorski? Czy nadzór autorski jest obowiązkowy? Sprawowanie nadzoru autorskiego