Tag: Naczelny Sąd Administracyjny

5 września 2019
NSA: Sprzedawca nie jest obowiązany do wręczenia paragonu klientowi
Sprzedawca nie musi wręczyć paragonu dla klienta? Czy to przełomowy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego? Dowiedz się więcej!
26 sierpnia 2019
NSA: Wartość firmy nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych
Naczelny Sąd Administracyjny wypowiedział się w kwestii opodatkowania sprzedaży przedsiębiorstwa podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
1 sierpnia 2019
Dotkliwa kara dla przewoźnika za wydanie biletu dopiero po zakończonej podróży - wyrok NSA
Kara dla przewoźnika, który pobierał opłatę oraz wydawał bilet dopiero w chwili, gdy pasażer opuszczał autobus. Jaki wyrok wydał NSA?
16 lipca 2019
Niewpisanie członka zarządu do rejestru a odpowiedzialność za długi spółki
Sąd odmówił wpisania do rejestru członka zarządu, który z uwagi na wyrok nie mógł pełnić tego stanowiska. Jak wpływa to na odpowiedzialność za długi spółki?
12 lipca 2019
Rabat od Allegro bez podatku – wyrok NSA
Zrealizowanie rabatu, udzielonego przez Allegro, nie stanowi przychodu dla uczestnika akcji promocyjnej. Co jeszcze znalazło się w wyroku NSA?
4 lipca 2019
Agio - cechy, pojęcie, funkcja. Encyklopedia Prawa
Kodeks spółek handlowych przewiduje zakaz obejmowania udziałów po cenie niższej niż ich wartość nominalna. Kiedy mamy do czynienia z tzw. agio?
24 czerwca 2019
Podział majątku między małżonkami a podatek
NSA orzekł, że mężczyzna nie musi rozliczyć w PIT kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości, której właścicielem stał się po rozwodzie
3 czerwca 2019
Informatyzacja postępowań administracyjnych już obowiązuje
Informatyzacja postępowań administracyjnych umożliwi wnoszenie pism procesowych w formie dokumentu elektronicznego. Pisma procesowe - nowe wymogi
6 maja 2019
Sprawowanie nadzoru autorskiego - podmiot uprawniony
Nadzór autorski w orzecznictwie. Kto może sprawować nadzór autorski? Czy nadzór autorski jest obowiązkowy? Sprawowanie nadzoru autorskiego
2 maja 2019
Nałożenie kary pieniężnej za przejazd pojazdu nienormatywnego bez zezwolenia