Tag: nieruchomości

16 grudnia 2019
Kilku lokatorów w jednym mieszkaniu. Aspekty prawne
Jak powinna wyglądać umowa najmu w przypadku kilku najemców? Czy lokatorzy między sobą również muszą się formalnie dogadać?
27 listopada 2019
Wzrost cen nieruchomości a zasada ustalania wysokości odszkodowania
Czy wzrost cen nieruchomości może stanowić szczególną okoliczność uzasadniającą odstępstwo od zasady ustalenia wysokości odszkodowania według cen z daty jego ustalenia? Sprawdź rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego!
30 września 2019
Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości – na co zwrócić uwagę?
Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości. Jak napisać umowę przedwstępną sprzedaży nieruchomości? Jakie elementy powinna zawierać?
26 sierpnia 2019
Wspólnota czy spółdzielnia?
Wspólnota czy spółdzielnia - z takim dylematem muszą często zmierzyć się kupujący mieszkanie. Jaki jest zakres spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu?
11 lipca 2019
Sprzedaż nieruchomości – podatek VAT czy PCC?
Sprzedaż nieruchomości może być opodatkowana podatkiem VAT albo podatkiem PCC. Sprawdź, kiedy mają zastosowanie oba rozwiązania.
24 czerwca 2019
Podział majątku między małżonkami a podatek
NSA orzekł, że mężczyzna nie musi rozliczyć w PIT kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości, której właścicielem stał się po rozwodzie
2 listopada 2018
Czy to już koniec reprywatyzacji?
Reprewatyzacja - czym jest i czy właśnie mamy do czynienia z kresem reprywatyzacji? Dowiedz się więcej, odwiedzając kruczek.pl
11 kwietnia 2018
270 zgód na nabycie nieruchomości dla cudzoziemców
7 marca 2018
Wadliwie ustalony spadkobierca
12 października 2017
Upływ terminu użytkowania wieczystego gruntu, nie powoduje wygaśnięcia prawa odrębnej własności lokalu znajdującego się w budynku położonym na tym gruncie