Tag: nieuczciwe praktyki rynkowe

30 maja 2019
Przeszukanie UOKiK w Fellowes Polska
UOKiK przeszukał siedzibę Fellowes Polska – przedsiębiorcy sprzedającego sprzęt biurowy. Czy na tym rynku doszło do zmowy?
24 maja 2019
UOKiK dla rolnictwa – zobowiązanie Döhlera
Spółka Döhler zobowiązała się do zmiany praktyk, które stosowała wobec dostawców owoców. Na co mogą liczyć rolnicy w efekcie decyzji UOKiK?
26 lutego 2019
Ryanair i Wizz Air ukarane za politykę bagażową
Ryanair i Wizz Air ukarane. Czy wprowadzenie przez przewoźników opłat za duży bagaż podręczny jest niczym innym jak ukrytą podwyżką cen biletów?
11 lutego 2019
Ponad 2 mln zł kary dla PDM i zarzuty dla GetBacku za sprzedaż obligacji
UOKiK prowadzi intensywne działania w sprawach związanych z nieprawidłowościami przy sprzedaży obligacji korporacyjnych spółki GetBack. Dowiedz się więcej.
31 stycznia 2019
Fikcyjne konkursy w internecie - decyzje UOKiK
UOKiK uznał, że Karcz-Provider Kamil Karcz z Sułkowic oraz Leaders stosowali nieuczciwe praktyki rynkowe. Jak działały serwisy HotAwards i HotPrizes?
7 listopada 2018
Apple i Samsung ukarani za spowalnianie urządzeń
Apple i Samsung – ukarano za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych. Jednym z zarzutów było - spowalnianie starszych modeli smartfonów. | kruczek.pl
5 października 2018
Telekomunikacja Stacjonarna - dwa postępowania
Telekomunikacja Stacjonarna została sprawdzona przez UOKiK, do któego wpłynęło wiele skarg od konsumentów. Na czym polegają nieuczciwe praktyki?
31 sierpnia 2018
Czyny nieuczciwej konkurencji
Czyny nieuczciwej konkurencji stały się codziennością. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają z tym walczyć. Dowiedz się wiecej na kruczek.pl
28 maja 2018
Nieuczciwi sprzedawcy - jak ich złapać?
Każdy z nas z pewnością choć raz zetknął się kiedyś z nieuczciwymi praktykami rynkowymi, które miały na celu oszukanie nas. Jak możemy się bronić przed manipulacją tego typu? Poznaj swoje prawa i obowiązki sprzedającego, odwiedzająć kruczek.pl