Tag: obrona

12 czerwca 2019
Masz prawo zachować milczenie – o prawach Mirandy słów kilka
Prawa Mirandy w Polsce - czy kodeks postępowania karnego przewiduje pouczenia, które należy przedstawić oskarżonemu przed przystąpieniem do przesłuchania?
6 grudnia 2018
Obrona konieczna i przekroczenie jej granic
Czym jest obrona konieczna? Kiedy, broniąc się przed zamachem, możemy przekroczyć jej granicę? Jakich środków należy użyć w celu odparcia ataku?
29 sierpnia 2018
Zatrzymanie obywatelskie
Polskie prawo daje nam uprawnienie do pościgu za przestępcą, jego ujęcia i przekazania w ręce policji. Jest to tak zwane zatrzymanie obywatelskie. Kiedy i jak możemy je zastosować? Dowiedz się więcej, odwiedzając kruczek.pl
27 lipca 2018
Czy brat może być pełnomocnikiem w sprawach karnych?
Czy członkowie rodziny mogą pełnić funkcję pełnomocnika? Sprawdź! Na to pytanie odpowiada nasz prawnik. Wejdź i zobacz!
5 lipca 2018
Obrona na korzyść oskarżonego - obowiązek obrońcy
W polskiej procedurze karnej obrona jest, co do zasady, nieobowiązkowa. Rzadko jednak w sądach spotyka się oskarżonych, którzy czują się na tyle silni, by samemu stanąć na straży swojej niewinności. Jaki jest sens obrony oraz co jest niedopuszczalne w polskiej procedurze karnej? Sprawdź!
28 czerwca 2018
Jeden obrońca – kilku oskarżonych
Przepisy KPK nie stoją na przeszkodzie, aby kilku oskarżonych miało tego samego obrońcę w postępowaniu karnym. Co jednak dzieje się w sytuacji, gdy interesy oskarżonych popadają w sprzeczność, wówczas może dojść do deformacji prawa do obrony. Dowiedz się więcej na temat regulacji prawnych. | kruczek.pl