Tag: odpowiedzialność karna

28 czerwca 2021
Projekt nowelizacji prawa oświatowego, a w nim o odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół
W projekcie nowelizacji prawa oświatowego znalazły się także regulacje dotyczące odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół. Dowiedz się więcej
16 lutego 2021
Czy lekarz może udzielić pacjentce informacji, gdzie można legalnie przerwać ciążę?
Legalne przerwanie ciąży – czy lekarz może poinformować pacjentkę, gdzie za granicą może ona dokonać zabiegu usunięcia ciąży?
11 stycznia 2021
Konstytucyjna zasada odpowiedzialności za czyn karalny
Konstytucja RP ustala zasady odpowiedzialności karnej. Dotyczą one samego procesu, jak i postępowania przed sądami. Czy każdy ma prawo do obrony?
17 października 2019
Zdjęcie jako dowód w sprawie - czy zdjęcie może być jedynym dowodem?
Czy można traktować zdjęcie jako dowód w sprawie sądowej? Kiedy może być ono jedynym dowodem? Wejdź i dowiedz się wszystkiego na temat zdjęcia jako dowodu!
29 stycznia 2019
Małe tablice rejestracyjne w europejskim samochodzie. Czy coś za to grozi?
Od lipca 2018 roku istnieje możliwość wyrobienia w polskim urzędzie gminy tzw. małych tablic rejestracyjnych. Czy małe tablice są jednak dla wszystkich?
24 stycznia 2019
Monopol na prawdę i zbawienie za przelew, czyli prawne aspekty działalności sekt
Jak kształtuje się odpowiedzialność karna członków sekty? Kiedy wymagana jest interwencja? Dowiedz się więcej. Poznaj prawne aspekty działalności sekt.
31 października 2018
Odpowiedzialność karna podmiotów zbiorowych - zmiany w przepisach
Czasem spółka czy inny podmiot zbiorowy odpowiada za przestępstwo popełnione przez osobę wchodzącą w jej skład. Poznaj przepisy prawa i dowiedz się więcej.
29 października 2018
Rewolucyjne zmiany w odpowiedzialności karnej spółek
10 sierpnia 2018
Wypadek! Kto właściwie jest winny?
W mediach aż roi się od różnego rodzaju wypadków, będących sensacją i dobrym materiałem na tekst czy program. Takie doniesienia prasowe najczęściej są jednak niepełne albo dotyka najmniej istotnych kwestii. Potem na tej podstawie internauci ferują wyroki. Czy rzeczywiście tak łatwo jest wskazać winnego?
12 lipca 2018
Pobyt w zakładzie psychiatrycznym – kara czy akt litości?
Pobyt w zakładzie psychiatrycznym jako środek reakcji karnej na czyn zabroniony czy osobę sprawcy? Dowiedz się więcej na kruczek.pl