Tag: parking

12 lutego 2019
Wspólnota mieszkaniowa może zakazać dłuższego postoju przed blokiem
Sprawdź, czy wspólnota mieszkaniowa może wprowadzić zakaz parkowania na nieruchomości wspólnej, czyli przed blokiem. Co na to sądy?
13 grudnia 2018
TK: Odholowane auto odbierzesz bez uiszczania opłaty
W obecnym stanie prawnym warunkiem wydania auta jest uiszczenie kilkusetzłotowej opłaty, będącej swoistym mandatem. Sprawdź, co się zmieni za 9 miesięcy.
9 listopada 2018
Opłaty za postój przy szpitalach
23 sierpnia 2018
Opłata za postój tylko na odpowiednio wyznaczonym miejscu
W świetle obecnie obowiązujących przepisów płacić trzeba jedynie za zajęcie miejsca wyznaczonego znakami drogowymi. Wciąż pojawiają się jednak wątpliwości, jak poprawnie oznaczyć taki parking i konkretne miejsca postojowe. Sprawdź, jakie jest stanowisko Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.
13 sierpnia 2018
Czy można uzyskać zwolnienie z przestrzegania przepisów Prawa drogowego?
Czy istnieją uzasadnione przyapdki, w których Prawo o ruchu drogowym przestaje obowiązywać? Czy istnieje możliwość zwolnienia z obowiązku przestrzegania przepisów prawa? Czy serwisanci biletomatu, którzy zaparkowali swój samochód na przystanku autobusowym, postąpili niezgodnie z prawem? .Dowiedz się więcej na kruczek.pl
12 czerwca 2018
Czy budowa parkingu dla klientów wymaga pozwolenia na budowę?
17 kwietnia 2018
Opłaty za parkowanie – projekt ustawy zwiększającej stawki maksymalne już w Sejmie
29 stycznia 2018
Kto rządzi na parkingu?
11 października 2017
Prywatne blokady na koła nielegalne
Często spotyka się wśród zarządców dróg wewnętrznych egzekwowanie obowiązku opłaty, przez założenie blokady na koło pojazdu. Czy jest to zgodne z prawem?