Tag: pełnomocnik

16 kwietnia 2021
Kiedy profesjonalny pełnomocnik jest niezbędny?
Zdarza się, że w sądzie, w naszym imieniu, musi wystąpić profesjonalny pełnomocnik. Kiedy będzie to konieczne? Czym jest przymus adwokacko-radcowski?
25 marca 2021
Zniekształcenie oświadczenia woli dokonane przez posłańca
Zniekształcenie oświadczenia woli dokonane przez posłańca – dowiedz się, jakie są skutki zniekształcenia oświadczenia woli przez posłańca.
4 marca 2021
Kto może reprezentować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?
Jak wygląda kwestia reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Sprawdź, kto i w jaki sposób może reprezentować spółkę z o.o.
2 marca 2021
Kto może reprezentować spółkę akcyjną?
Kto może reprezentować spółkę akcyjną? Jaki jest zakres uprawnień członka zarządu? Dowiedz się, jakie sposoby reprezentacji spółki akcyjnej wyróżniamy.
25 lutego 2021
Kto może reprezentować spółkę jawną?
Reprezentacja spółki jawnej – kto może reprezentować spółkę jawną? Jaki jest zakres uprawnień przyznanych wspólnikowi reprezentującemu spółkę?
3 lipca 2020
Pełnomocnik przed Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej
Pełnomocnik przed Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej (UPRP). Kto może nim być? Do czego jest potrzebny? Jak można go ustanowić?
28 lutego 2020
Zawarcie małżeństwa przez pełnomocnika
Kodeks rodzinny i opiekuńczy przewiduje zawarcie małżeństwa przez pełnomocnika. Dowiedz się, w jakich sytuacjach jest to możliwe.
9 września 2019
Obrońca, pełnomocnik i przedstawiciel ustawowy – czym się różnią?
Obrońca, pełnomocnik, przedstawiciel ustawowy - w jakich sytuacjach mamy z nimi do czynienia? Dowiedz się, czym różnią się od siebie te funkcje!
23 sierpnia 2019
Czym jest prokura, kto i w jaki sposób może ją ustanowić?
Prokura – czym jest? Kim jest prokurent i jakie ma prawa? Jakie są typy prokury? Co obejmuje prokura i kiedy wygasa?
11 lutego 2019
Jak zarejestrować pojazd zabytkowy?
Rejestracja zabytkowego pojazdu - jak wygląda krok po kroku? Jakie są koszty i czas rejestracji zabytkowego pojazdu? Sprawdź, jak zarejestrować pojazd zabytkowy!