Tag: pełnomocnik

10 maja 2021
Czy świadek może mieć pełnomocnika?
Co kodeks postępowania karnego mówi na temat udziału pełnomocnika w procesie karnym? Czy świadek może mieć pełnomocnika? Dowiedz się więcej
28 kwietnia 2021
Jak udzielić pełnomocnictwa pocztowego?
Pełnomocnictwo pocztowe umożliwia odbiór awizowanej korespondencji, gdy adresat nie może jej odebrać osobiście. Jak udzielić pełnomocnictwa pocztowego?
23 kwietnia 2021
Nowelizacja KPC: Senat wnioskuje o zakaz przesłuchania pełnomocnika jako świadka w postępowaniu cywilnym
Nowelizacja KPC: Senat wnioskuje o zakaz przesłuchania pełnomocnika jako świadka w postępowaniu cywilnym. Dowiedz się więcej na ten temat.
16 kwietnia 2021
Kiedy profesjonalny pełnomocnik jest niezbędny?
Zdarza się, że w sądzie, w naszym imieniu, musi wystąpić profesjonalny pełnomocnik. Kiedy będzie to konieczne? Czym jest przymus adwokacko-radcowski?
25 marca 2021
Zniekształcenie oświadczenia woli dokonane przez posłańca
Zniekształcenie oświadczenia woli dokonane przez posłańca – dowiedz się, jakie są skutki zniekształcenia oświadczenia woli przez posłańca.
4 marca 2021
Kto może reprezentować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?
Jak wygląda kwestia reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Sprawdź, kto i w jaki sposób może reprezentować spółkę z o.o.
2 marca 2021
Kto może reprezentować spółkę akcyjną?
Kto może reprezentować spółkę akcyjną? Jaki jest zakres uprawnień członka zarządu? Dowiedz się, jakie sposoby reprezentacji spółki akcyjnej wyróżniamy.
25 lutego 2021
Kto może reprezentować spółkę jawną?
Reprezentacja spółki jawnej – kto może reprezentować spółkę jawną? Jaki jest zakres uprawnień przyznanych wspólnikowi reprezentującemu spółkę?
3 lipca 2020
Pełnomocnik przed Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej
Pełnomocnik przed Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej (UPRP). Kto może nim być? Do czego jest potrzebny? Jak można go ustanowić?
28 lutego 2020
Zawarcie małżeństwa przez pełnomocnika
Kodeks rodzinny i opiekuńczy przewiduje zawarcie małżeństwa przez pełnomocnika. Dowiedz się, w jakich sytuacjach jest to możliwe.