Tag: podatki

8 października 2019
Co grozi za fałszowanie znaku akcyzy?
Podrabianie lub przerabianie znaków akcyzy jest przestępstwem regulowanym przez polski kodeks karny skarbowy. Jaka kara przewidziana jest dla sprawcy?
3 października 2019
Oszustwo w deklaracji podatkowej - jakie konsekwencje?
Jakie czyny są uważane za oszustwa podatkowe? Jakie są konsekwencje oszustwa podatkowego? Dowiedz się, co na ten temat mówi kodeks karny skarbowy!
2 października 2019
Od nowego roku zamiast 18% podatek dochodowy wyniesie 17%
W 2020 r. obniżona zostanie stawka podatku dochodowego do 17%. Obok podwyższonych kosztów zatrudnienia w ramach umowy o pracę, zmiana ta ma spowodować zmniejszenie tzw. klina podatkowego
1 października 2019
Czym są puste faktury VAT? Jakie są konsekwencje ich wystawienia?
Czym są tzw. puste faktury VAT? Jak wyglądają kwestie podatkowe takiej faktury i czy grozi odpowiedzialność za pozostawienie ich w obiegu?
25 września 2019
Konsekwencje uporczywego niepłacenia podatku
Uporczywe niepłacenie podatku jest jednym z najczęściej popełnianych podatkowych czynów zabronionych. Jakie są konsekwencje uporczywego niepłacenie podatku?
17 września 2019
Zerowy PIT dla osób poniżej 26 roku życia
Na jakich zasadach jest stosowany zerowy PIT? Jaki jest limit kwotowy? Zerowy PIT - wszystko, co powinieneś wiedzieć w jednym miejscu!
9 września 2019
Od nowego roku koszty zatrudnienia na umowę o pracę mają być niższe
Umowa o pracę wiąże się z wysokimi kosztami zatrudnienia. Od przyszłego roku koszty zatrudnienia mają być jednak niższe. Dowiedz się, ile wyniosą!
5 września 2019
NSA: Sprzedawca nie jest obowiązany do wręczenia paragonu klientowi
Sprzedawca nie musi wręczyć paragonu dla klienta? Czy to przełomowy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego? Dowiedz się więcej!
3 września 2019
Biała lista podatników VAT już obowiązuje
1 września weszła w życie ważna zmiana dla podatników VAT. Tego dnia zaczęła działać tzw. biała lista podatników VAT. Sprawdź, co znajduje się na liście!
29 sierpnia 2019
Podatek dochodowy od osób prawnych – CIT
Czym jest podatek dochodowy od osób prawnych (CIT)? Kto mu podlega? Jakie są stawki tego podatku? Sprawdź odpowiedź na Kruczek.pl!
1 2 3 5