Tag: podatki

1 lipca 2021
Czy otrzymaną darowiznę można przekazać dalej bez opłacania podatku?
Podatek od darowizn - czy otrzymaną darowiznę można przekazać dalej bez opłacania podatku? Jaka jest wysokość podatku od darowizn?
4 czerwca 2021
Pakiet SLIM VAT 2 przyjęty przez rząd
SLIM VAT 2 to kolejny pakiet uproszczeń w podatku od towarów i usług. Prostsze fakturowanie, zmniejszenie formalności - to tylko niektóre ze zmian
1 czerwca 2021
Zaległość podatkowa musi istnieć w dniu złożenia wniosku o jej umorzenie
Zaległość podatkowa musi istnieć w dniu złożenia wniosku o jej umorzenie. Brak zaległości równoznaczny jest z niemożliwością umorzenia.
28 maja 2021
Wszczęcie postępowania karnoskarbowego a bieg terminu przedawnienia – uchwała NSA
Wszczynanie postępowań karnoskarbowych w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia - uchwała NSA. Czy to koniec ze sztucznym wszczynaniem postępowań?
20 maja 2021
„Polski Ład”: zmiany w podatkach
„Polski Ład” - jakie zmiany w podatkach czekają pracowników? Kto zyska, a kto straci? Dowiedz się, kiedy planowane zmiany mają wejść w życie.
17 maja 2021
Spójne kursy walut dla celów rozliczeń VAT i podatku dochodowego
Wspólne kursy walut dla celów VAT i podatków dochodowych. Od początku 2021 r. podatnik może ustalić jeden wspólny kurs walut do rozliczenia transakcji.
27 kwietnia 2021
Samochód elektryczny – czy to się podatkowo opłaca?
Samochód elektryczny – czy to się podatkowo opłaca? Jak wygląda kwestia rozliczania kosztów używania samochodów elektrycznych?
27 kwietnia 2021
Sukcesja firm – projekt ustawy o fundacji rodzinnej
Nowy sposób na sukcesję firm rodzinnych. Jakie kwestie reguluje projekt ustawy o fundacji rodzinnej? Dowiedz się, co zaproponowano w projekcie.
14 kwietnia 2021
Nowe zasady rozliczania korekt VAT
Weszły w życie nowe przepisy modyfikujące zasady rozliczania faktur korygujących in minus. Dowiedz się, jak rozliczyć faktury korygujące in minus w 2021 r.
13 kwietnia 2021
Jednoosobowa działalność gospodarcza – formy opodatkowania
Jednoosobowa działalność gospodarcza – jaką formę opodatkowania wybrać? Sprawdź, która z nich będzie najbardziej optymalna dla twojej firmy!
1 2 3 5