Tag: podatki

6 lipca 2020
Faktura - jakie dane powinny być na niej zawarte?
Faktura jest dokumentem wystawionym przez podatnika VAT w związku z dokonaniem sprzedaży towaru bądź usługi. Jakie dane powinny znaleźć się na fakturze?
2 lipca 2020
Podatek od Netflixa, CDA, HBO, Ipla – nowy podatek cyfrowy
Od 1 lipca funkcjonuje nowy podatek, który muszą płacić serwisy VOD. Kto musi zapłacić nowy podatek cyfrowy? Dowiedz się więcej.
23 czerwca 2020
Kara umowna a podatek
Kara umowna a podatek - jak rozwiązać kwestia podatekowe dotyczące kary umownej? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
27 maja 2020
Terminy podatkowe - jak je obliczać?
Co zrobić, gdy termin wskazany w ustawie przypada w sobotę lub dzień wolny od pracy? Jak wtedy liczyć terminy podatkowe? Dowiedz się więcej.
22 maja 2020
Czym jest obowiązek podatkowy?
Czym jest obowiązek podatkowy? Z czego wynika? Czym różni się od zobowiązania podatkowego? Dowiedz się więcej na ten temat.
15 kwietnia 2020
Kiedy powstaje zaległość podatkowa?
Zaległość podatkowa to podatek niezapłacony w terminie. Będzie to również zaliczka lub rata podatku. Co trzeba wiedzieć na temat zaległości podatkowej?
27 marca 2020
Koronawirus a podatki
Obecnie obowiązujący stan epidemii nie pozostaje bez wpływu na stan gospodarki naszego Państwa. Jaki wpływ na podatki będzie miał koronawirus?
18 marca 2020
Czym jest rok podatkowy i jaka jest jego funkcja?
Przy dokonywaniu rozliczeń podatkowych istotnym pojęciem jest określenie roku podatkowego. Jak go określić i jakie funkcje pełni rok podatkowy?
17 marca 2020
Płatnik a inkasent - jaka jest różnica?
Jaka jest rola inkasenta w systemie podatkowym? Czym różni się od płatnika? Płatnik a inkasent - czym róznią się od siebie te pojęcia?
13 marca 2020
Odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe płatnika i inkasenta
Ordynacja podatkowa określa odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe podatnika, płatnika czy inkasenta. W jaki sposób odpowiadają oni za zobowiązania?