Tag: podatki

14 kwietnia 2021
Nowe zasady rozliczania korekt VAT
Weszły w życie nowe przepisy modyfikujące zasady rozliczania faktur korygujących in minus. Dowiedz się, jak rozliczyć faktury korygujące in minus w 2021 r.
13 kwietnia 2021
Jednoosobowa działalność gospodarcza – formy opodatkowania
Jednoosobowa działalność gospodarcza – jaką formę opodatkowania wybrać? Sprawdź, która z nich będzie najbardziej optymalna dla twojej firmy!
22 lutego 2021
Adwokaci, radcy prawni, notariusze mogą wybrać ryczałt
Ryczałt dla prawników – od 2021 r. z ryczałtowego opodatkowania mogą również skorzystać prawnicy. Czy wybór ryczałtu będzie jednak zawsze opłacalny?
11 lutego 2021
Protest mediów „Media bez wyboru” przeciwko podatkowi reklamowemu
„Media bez wyboru” – w całej Polsce trwa protest mediów. Czego dotyczy nowy podatek i jakie konsekwencje ma on dla odbiorców?
3 lutego 2021
Ulga prorodzinna a dziecko przebywające w areszcie
W jakich sytuacjach przysługuje ulga prorodzinna? Czy fakt umieszczenia dziecka w areszcie śledczym powoduje utratę prawa do zastosowania ulgi prorodzinnej?
28 grudnia 2020
Prezent od pracodawcy i wigilia firmowa a podatek dochodowy
Prezent świąteczny od pracodawcy i wigilia firmowa a podatek dochodowy. Czy takie upominki podlegają opodatkowaniu? Dowiedz się więcej na kruczek.pl
17 grudnia 2020
Przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia
Przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia – kiedy może dojść do powstania takiego przychodu? Czy każde nieodpłatne świadczenie jest opodatkowane?
15 grudnia 2020
Opodatkowanie zagranicznych dochodów członków zarządu
Opodatkowanie zagranicznych dochodów członków zarządu oraz innych organów spółek – na jakich zasadach się to odbywa? Dowiedz się więcej na kruczek.pl
9 grudnia 2020
Transgraniczne opodatkowanie należności licencyjnych
Opodatkowanie należności licencyjnych - co na ten temat mówią umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania? Dowiedz się więcej na kruczek.pl
2 grudnia 2020
Transgraniczne opodatkowanie odsetek
Na jakich zasadach odbywa się opodatkowanie odsetek? Umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w sposób szczególny regulują tę kwestię | kruczek.pl
1 2 3 5