Tag: pojazd

30 kwietnia 2021
Wydłużenie terminów na rejestrację pojazdów
Rejestracja pojazdów – zgodnie z projektem, który przyjęła Rada Ministrów, termin na zarejestrowanie pojazdu zostanie wydłużony do 60 dni.
26 marca 2021
Wypłata odszkodowania za uszkodzony pojazd – wyrok Sądu Najwyższego
Odszkodowanie za uszkodzony pojazd – czy jeśli właściciel nie naprawi pojazdu z uzyskanego odszkodowania, to nadal owo odszkodowanie mu się należy?
13 czerwca 2019
Chłodzisz samochód na postoju w upalny dzień? Grozi ci za to mandat
Co grozi za oddalenie się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu? Kierowcy często uruchamiają silnik, włączają klimatyzację i uciekają z pojazdu na kilka minut
5 czerwca 2019
Jak zaparkować zgodnie z prawem?
Parkowanie zgodne z prawem - jakie przepisy obowiązują? Czy parkowanie na chodniku jest zgodne z prawem? Prawo o ruchu drogowym
29 maja 2019
Ruch prawostronny w prawie o ruchu drogowym
Ruch prawostronny to nie tylko obowiązek wymijania innych pojazdów lewym bokiem, ale też inne reguły, które mają zapewnć nam bezpieczeństwo. Warto je znać.
27 marca 2019
Kolizja z pojazdem zarejestrowanym za granicą
Jak wygląda rozliczanie szkód spowodowanych przez kierującego pojazdem zarejestrowanym i ubezpieczonym w Polsce, a jak za granicą? Odszkodowanie
21 stycznia 2019
Rejestracja używanego samochodu a prawo
Jak zarejestrować używany samochód? Jak wygląda rejestracja używanego auta od strony prawnej? Jakie dokumenty są wymagane? Wejdź i dowiedz się wszystkiego na temat formalności!
16 stycznia 2019
WSA: Numery rejestracyjne nie są (zazwyczaj) danymi osobowymi
Numery rejestracyjne a dane osobowe - sprawdź, co na ten temat ma do powiedzenia WSA w Gliwicach. Dowiedz się więcej na temat ochrony danych osobowych.
6 listopada 2018
Czy wykroczenie drogowe może popełnić tylko uczestnik ruchu – pieszy, kierowca i rowerzysta?
Wykroczenie drogowe może popełnić nie tylko uczestnik ruchu taki jak: pieszy, kierowca i rowerzysta. Sprawdź, kto jeszcze może popełnić takie wykroczenie.
2 listopada 2018
Status prawny drogi