Tag: policjant

14 marca 2019
Nie żyje policjant. Napaść na funkcjonariusza - konsekwencje prawne
Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Napaść na funkcjonariusza. Zabójstwo funkcjonariusza. Jaka kara grozi za te przestępstwa?
28 sierpnia 2018
Punkty karne - czy kierowca musi być poinformowany o ich nałożeniu?
Punkty karne są przypisywane niemal do każdego naruszenia prawa drogowego. Czy policjant musi poinformować kierowcę o nałożeniu na niego punktów karnych?
26 lipca 2018
Policjant biegłym grafologiem?
Czy policjant może pełnić funkcję biegłego grafologa? Dowiedz się więcej!
16 lipca 2018
Elastyczny rozkład czasu służby policjantów może zaradzić brakom kadrowym w policji. RPO pisze do MSWiA
1 czerwca 2018
Prawa i obowiązki zatrzymanego przez Policję
Zatrzymanie przez Policję może przytrafić się każdemu z nas. Bądźmy na to przygotowani w każdej chwili. Warto znać zarówno swoje prawa jak i obowiązki w trakcie tego zdarzenia, pozwoli nam to z pewnością zachować zimną krew. Poznaj swoje prawa i obowiązki, gdy zostanie zatrzymany przez Policję. | kruczek.pl
30 kwietnia 2018
Czy policjant może zrobić kierowcy sprawdzian z przepisów?
Nieznajomość prawa szkodzi, nieznajomość prawa drogowego również szkodzi. Czy policjant, w trakcie kontroli drogowej, może wystąpić do starosty o skierowanie prowadzącego pojazd na egzamin sprawdzający wiedzę? Sprawdź, co mówią przepisy i jakie stanowisko w tej sprawie przyjmuje sąd. | kruczek.pl
25 kwietnia 2018
Czy kierowca ma prawo postąpić niezgodnie z poleceniem policjanta kierującego ruchem?
Dyspozycje policjanta mają pierwszeństwo przed przepisami ogólnymi, znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Tak mówi teoria, czyli prawo o ruchu drogowym. W praktyce może się jednak okazać, że powyższy przepis nie będzie miał zastosowania. Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo uczestników ruchu.