Tag: postępowanie karne

14 sierpnia 2020
Skazanie bez rozprawy – kiedy jest możliwe?
Kiedy możliwe jest skazanie bez rozprawy? Czy jest to dobre rozwiązanie? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
7 sierpnia 2020
Czym jest podmiot zobowiązany w postępowaniu karnym?
Czym jest podmiot zobowiązany w postępowaniu karnym? Jaką rolę odgrywa w procesie karnym? Dowiedz się więcej na ten temat.
12 lutego 2020
Wznowienie postępowania karnego
Wznowienie postępowania karnego jest jednym z nadzwyczajnych środków zaskarżenia. W jakich przypadkach może do niego dojść?
11 lutego 2020
Kiedy następuje zawieszenie postępowania karnego?
Zawieszenie postępowania karnego oznacza czasową przerwę jego biegu. Kiedy dopuszczalne jest zawieszenie postępowania karnego?
4 lutego 2020
Czym jest zarzut karny?
Czym jest zarzut karny? Na jakiej podstawie może zostać sformułowany? Co powinno zawierać uzasadnienie zarzutu karnego? Dowiedz się więcej.
28 stycznia 2020
Kiedy można dokonać ekshumacji?
W jakich sytuacjach przeprowadza się ekshumację? Dowiedz się, jak przebiega ekshumacja i jakie przepisy regulują jej przebieg.
16 stycznia 2020
Co to jest postępowanie nakazowe?
Czym jest postępowanie nakazowe? Czym jest wyrok nakazowy? Kiedy sąd może rozpocząć postępowanie tego typu i czym się ono charakteryzuje?
14 stycznia 2020
Posiedzenie a rozprawa w postępowaniu karnym - różnice
Posiedzenie a rozprawa w postępowaniu karnym. Dowiedz się jakie są różnice pomiędzy posiedzeniem a wyrokiem sądowym. W jakim trybie można wydać wyrok?
8 stycznia 2020
Wydanie, odebranie i zatrzymanie rzeczy – kiedy jest dopuszczalne?
Kto może dokonać wydania, odebrania i zatrzymania rzeczy? Dowiedz się, jakie prawa przysługują w takiej sytuacji właścicielowi rzeczy!
3 stycznia 2020
Co może być dowodem w sprawie sądowej?
Co może być dowodem w sprawie sądowej? Czym można się posłużyć, aby przekonać sąd do swoich racji? Co natomiast nie może być dowodem?
1 2 3 6