Tag: postępowanie karne

16 stycznia 2020
Co to jest postępowanie nakazowe?
Czym jest postępowanie nakazowe? Czym jest wyrok nakazowy? Kiedy sąd może rozpocząć postępowanie tego typu i czym się ono charakteryzuje?
14 stycznia 2020
Posiedzenie a rozprawa w postępowaniu karnym - różnice
Posiedzenie a rozprawa w postępowaniu karnym. Dowiedz się jakie są różnice pomiędzy posiedzeniem a wyrokiem sądowym. W jakim trybie można wydać wyrok?
8 stycznia 2020
Wydanie, odebranie i zatrzymanie rzeczy – kiedy jest dopuszczalne?
Kto może dokonać wydania, odebrania i zatrzymania rzeczy? Dowiedz się, jakie prawa przysługują w takiej sytuacji właścicielowi rzeczy!
3 stycznia 2020
Co może być dowodem w sprawie sądowej?
Co może być dowodem w sprawie sądowej? Czym można się posłużyć, aby przekonać sąd do swoich racji? Co natomiast nie może być dowodem?
2 stycznia 2020
Ekstradycja - kiedy jest możliwa?
Na czym polega ekstradycja? Jakie są jej podstawy prawne? Czym jest Europejski Nakaz Aresztowania? Dowiedz się więcej na temat ekstradycji.
30 grudnia 2019
Czy można zakwestionować opinię biegłego sądowego w postępowaniu karnym?
Biegły sądowy to osoba, która posiada doświadczenie zawodowe i odpowiednią wiedzę w danym zakresie. Czy możliwe jest podważenie opinii biegłego?
20 grudnia 2019
Śledztwo a dochodzenie – czym się różnią?
Postępowanie przygotowawcze może przybrać formę dochodzenia lub śledztwa. Śledztwo a dochodzenie - czym różnią się od siebie te dwie formy?
19 grudnia 2019
Kiedy przeprowadza się wywiad środowiskowy?
Na czym polega wywiad środowiskowy? Kto jest uprawniony do jego przeprowadzenia? W jakich przypadkach się go przeprowadza?
12 grudnia 2019
Podanie wyroku do publicznej wiadomości
W niektórych przypadkach wyrok może zostać podany do publicznej wiadomości. Kiedy możliwe jest podanie wyroku do publicznej wiadomości?
5 grudnia 2019
Odstąpienie od wymierzenia kary na rzecz środka karnego
Ustawodawca przewidział możliwość odstąpienia od wymierzenia kary na rzecz orzeczenia środka karnego, przepadku lub środka kompensacyjnego. Kiedy jest to możliwe?
1 2 3 6