Tag: poszkodowany

7 czerwca 2019
Odpowiedzialność sprawcy wypadku za przyszłe skutki zdarzenia
Odpowiedzialność za przyszłe skutki wypadku - czyli jak zabezpieczyć się na przyszłość, nie znając jeszcze wszystkich kosztów związanych z wypadkiem?
28 maja 2019
Czym jest odszkodowanie?
Odszkodowanie wiąże się z naprawieniem uszczerbku majątkowego. Kiedy można zatem wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym? Jak udowodnić istnienie szkody?
10 kwietnia 2019
Zadośćuczynienie za błąd urzędnika
Kiedy Skarb Państwa odpowiada za naruszenie dóbr osobistych obywatela? Czym może skutkować błąd urzędnika? Czy opłaca się walczyć z machiną urzędniczą?
1 kwietnia 2019
Co warto wiedzieć o pozwie zbiorowym
Pozew zbiorowy to instytucja dająca możliwość grupowego dochodzenia roszczeń. Czy pozew zbiorowy jest opłacalny? Kiedy można skorzystać z pozwu zbiorowego?
27 marca 2019
Kolizja z pojazdem zarejestrowanym za granicą
Jak wygląda rozliczanie szkód spowodowanych przez kierującego pojazdem zarejestrowanym i ubezpieczonym w Polsce, a jak za granicą? Odszkodowanie
6 marca 2019
Caution. Produkt niebezpieczny
Produkt niebezpieczny, czyli jaki? Dowiedz się, kiedy przysługuje ci roszczenie odszkodowawcze z tytułu odpowiedzialności za produkt niebezpieczny.
26 lutego 2019
Ugoda z ubezpieczycielem. Uważaj, co podpisujesz
Preferowaną formą zakończenia sporu jest zawarcie ugody. Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem ugody z ubezpieczycielem.
14 lutego 2019
Ustawa o kancelariach odszkodowawczych już w Sejmie
Kancelarie odszkodowawcze działają często w sposób wątpliwy etycznie. Nowa ustawa ma chronić poszkodowanych. Sprawdź, jakie zmiany czekają konsumentów.
8 lutego 2019
W obronie Twoich praw - Rzecznik Praw Pacjenta
Rzecznik Praw Pacjenta pomaga osobom poszkodowanym na skutek błędów i wypadków medycznych. Sprawdź, co należy do zakresu działań Rzecznika Praw Pacjenta.
5 lutego 2019
Żądasz odszkodowania od ubezpieczyciela? Może śledzić cię detektyw!
Żądasz odszkodowania od ubezpieczyciela? Może śledzić cię detektyw. Sprawdź, dlaczego poszkodowani powinni spodziewać się takich nietypowych kontroli.