Tag: pozbawienie wolności

18 września 2019
Rodzaje i typy zakładów karnych
Zakład karny to miejsce, w którym osoby skazane prawomocnym wyrokiem odbywają karę pozbawienia wolności. Jakie wyróżnia się typy i rodzaje zakładów karnych?
23 lipca 2019
Kiedy może dojść do nadzwyczajnego obostrzenia kary?
W polskim prawie karnym istnieje możliwość zmodyfikowania ustawowo narzuconego wymiaru kar. Kiedy może dojść do nadzwyczajnego obostrzenia kary?
16 maja 2019
Nowelizacja kodeksu karnego - analiza
Nowelizacja Kodeksu Karnego. Surowsza kara pozbawienia wolności, zero tolerancji dla przestępstw seksualnych, mniej premiowania więźniów. Co się zmeni?
6 marca 2019
Zgwałcenie w małżeństwie
Przestępstwo zgwałcenia może także popełnić jeden małżonek na szkodę drugiego. Zgwałcenie w małżeństwie - jak je udowodnić? Poznaj modele odpowiedzialności.
1 marca 2019
Grzywna w prawie karnym
Grzywna jest jedną z kar określonych w kodeksie karnym. Karę grzywny można zastąpić aresztem lub karą pozbawienia wolności. Sprawdź, kiedy jest to możliwe.
28 lutego 2019
Wymiar kary za przestępstwo. Okoliczności łagodzące i obciążające
Dowiedz się, jakie kary za przestępstwa przewiduje polski kodeks karny? Rozmiar sankcji w każdym przypadku ustala sędzia. Jakie aspekty bierze on pod uwagę?
14 lutego 2019
Kary porządkowe w sądach do zmiany
System wymierzania kar porządkowych przez polskie sądy wymaga pilnej zmiany – uważa RPO. Poznaj argumenty RPO. | Prawo o ustroju sądów powszechnych.
19 listopada 2018
Ruben Semedo - piłkarz, który zmarnował karierę
2 listopada 2018
Pirat drogowy zabójcą? Precedensowa decyzja prokuratury
Czy pirat drogowy może zostać potraktowany przez sąd jak zabójca? Sprawdź, co grozi kierowcy, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
8 sierpnia 2018
Sprawy sądowe rodem z filmu: Michael Peterson
Poznaj sprawę, która dotyczyła amerykańskiego pisarza Michaela Petersona, który został oskarżony o zabójstwo własnej żony. Czy rzeczywiście dokonał tej strasznej zbrodni? Co mówiły dowody i jaki był przebieg sprawy, procesu? Dowiedz się więcej - kruczek.pl