Tag: pozbawienie wolności

3 lutego 2020
System Dozoru Elektronicznego a zerwanie bransoletki – co wtedy?
Dozór elektroniczny to kontrola zachowania skazanego przy użyciu środków technicznych. Jakie są konsekwencje pociąga zerwanie bransoletki elektronicznej?
27 stycznia 2020
Kryteria przedterminowego zwolnienia – pedofil, który nie zrozumiał swojego czynu, nie wyjdzie na wolność
Jakie są kryteria przedterminowego zwolnienia? Sprawdź, co ma największe znaczenie przy rozaptrywaniu takiego wniosku przez sąd.
24 stycznia 2020
Wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności – kiedy i komu przysługuje?
Kiedy możliwe jest wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności? Sprawdź, komu przysługuje i jak długo może trwać jej odroczenie.
4 grudnia 2019
Czy po odbyciu kary dożywotniego pozbawienia wolności można dalej żyć?
Odbywający karę dożywotniego pozbawienia wolności, Benjamin Schreiber, stracił przytomność i trafił do szpitala. Czy to wystarczy, aby uznać karę dożywocia za odbytą?
21 listopada 2019
Alimenty od rodzica osadzonego w zakładzie karnym 
O umorzenie alimentów dłużnik może starać się jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Czy dotyczy to również alimentów od osadzonego w zakładzie karnym?
18 września 2019
Rodzaje i typy zakładów karnych
Zakład karny to miejsce, w którym osoby skazane prawomocnym wyrokiem odbywają karę pozbawienia wolności. Jakie wyróżnia się typy i rodzaje zakładów karnych?
23 lipca 2019
Kiedy może dojść do nadzwyczajnego obostrzenia kary?
W polskim prawie karnym istnieje możliwość zmodyfikowania ustawowo narzuconego wymiaru kar. Kiedy może dojść do nadzwyczajnego obostrzenia kary?
16 maja 2019
Nowelizacja kodeksu karnego - analiza
Nowelizacja Kodeksu Karnego. Surowsza kara pozbawienia wolności, zero tolerancji dla przestępstw seksualnych, mniej premiowania więźniów. Co się zmeni?
6 marca 2019
Zgwałcenie w małżeństwie
Przestępstwo zgwałcenia może także popełnić jeden małżonek na szkodę drugiego. Zgwałcenie w małżeństwie - jak je udowodnić? Poznaj modele odpowiedzialności.
1 marca 2019
Grzywna w prawie karnym
Grzywna - czym odróżnia się ta forma kary? Za co może być przyznana grzywna i w jakim zakresie pieniężnym? Czy grzywnę można zastąpić? Wejdź i poznaj definicję grzywny!