Tag: prawo bankowe

11 października 2019
Przegrałeś sprawę o kredyt frankowy zanim zapadł wyrok TSUE? Sprawdź, czy możesz teraz żądać wznowienia postępowania!
Przegrałeś z bankiem w sprawie o kredyt frankowy, zanim zapadł wyrok TSUE? Sprawdź, czy w takiej sytuacji możesz żądać teraz wznowienia postępowania!
16 sierpnia 2019
Banki lepiej zabezpieczą nasze pieniądze
Od 14 września tego roku banki wprowadzą zmiany w zabezpieczeniach naszych środków finansowych. W życie wejdzie tzw. silne uwierzytelnianie.
31 lipca 2019
Czy za ksero dowodu można iść do więzienia?
Ksero dowodu a więzienie - czy kopiowanie dokumentów jest zgodne z prawem? Wejdź i sprawdź, czy można iść do więzienia za ksero dowodu! - kruczek.pl
15 lipca 2019
Czy kredyt za 0 złotych jest zawsze za 0 złotych?
Darmowa pożyczka i darmowy kredyt brzmią kusząco zwłaszcza, gdy ktoś jest w potrzebie. A jak ta sytuacja wygląda w praktyce?
23 maja 2019
Prawo bankowe: czynności bankowe w praktyce
Poręczenie w bankowości i gwaranacja bankowa to czynności bankowe. Dowiedz się, które czynności są zastrzeżone tylko i wyłącznie dla banków, a które nie.
12 kwietnia 2019
Sąd Najwyższy wypowiedział się po raz kolejny w sprawie frankowiczów
Kredyt we frankach. Wyrok Sądu Najwyższego w sprawie kredytów we frankach, w przedmiocie pozbawienia wykonalności tytułu wykonawczego.
20 marca 2019
Charakter zwolnienia przez sąd z obowiązku zachowania tajemnicy bankowej
17 grudnia 2018
Czym jest czek?
Czym jest czek i co zawiera? Czym czek różni się od weksla? Poznaj rodzaje czeków. Dowiedz się więcej na temat prawa czekowego. | kruczek.pl
5 grudnia 2018
Co prawo mówi o bitcoinie?
Na przestrzeni ostatnich lat coraz większe zainteresowanie wzbudzają kryptowaluty. Czym jest bitcoin i jakie przepisy prawa należy znać?
24 września 2018
Umowa kredytu od podstaw
Umowa kredytu to jedna z naczęściej występujących umów. Sprawdź, co musi zawierać taka umowa. Poznaj przepisy prawa bankowego. Kruczek.pl