Tag: prawo cywilne

27 stycznia 2020
Konsekwencje wyłudzenia odszkodowania
Kodeks karny zawiera przepisy regulujące kwestię wyłudzenia odszkodowania. Sprawdź, co grozi za wyłudzenie odszkodowania.
20 stycznia 2020
Prowadzenie dowodów w międzynarodowych sprawach cywilnych
Liczba spraw cywilnych o charakterze międzynarodowoym stale rośnie. Co warto wiedzieć na temat prowadzenia dowodów w międzynarodowych sprawach cywilnych?
13 stycznia 2020
Polecenie testamentowe – na czym polega?
Czym jest polecenie testamentowe? Jakie są warunki jego ustanowienia? Jakie obciążenia wynikają z niego dla spadkobiercy?
10 stycznia 2020
Aukcja jako forma zawarcia umowy
Aukcja to jeden z najbardziej popularnych sposobów na zawarcie umowy. Co na jej temat mówią przepisy prawa? Sprawdź, co warto wiedzieć o aukcji.
8 stycznia 2020
Oferta – czym jest w rozumieniu kodeksu cywilnego?
Czym jest oferta? Jaka jest jej definicja według przepisów prawa? Co można uznać za ofertę, a czego nie? Dowiedz się więcej!
8 stycznia 2020
Zakres wzajemnej pomocy w ramach małżeństwa
Co przepisy prawa mówią na temat zakresu wzajemnej pomocy w ramach małżeństwa? Dowiedz się, na czym polega wzajemna pomoc małżonków.
7 stycznia 2020
Wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego
Obowiązek alimentacyjny nie wygasa z mocy prawa. Dowiedz się, w jaki sposób jest więc możliwe wygaśnięcie obowiązku alimantacyjnego.
3 stycznia 2020
Encyklopedia Prawa - Renta
W jakich sytuacjach należy się renta? Jakie warunki należy spełnić, aby ją otrzymać? Dowiedz się więcej na temat renty.
3 stycznia 2020
Jak sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony?
Decydując się na zakup używanego samochodu, zawsze warto sprawdzić jego historię. Dowiedz się jak sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony.
3 stycznia 2020
Co może być dowodem w sprawie sądowej?
Co może być dowodem w sprawie sądowej? Czym można się posłużyć, aby przekonać sąd do swoich racji? Co natomiast nie może być dowodem?
1 2 3 13