Tag: prawo cywilne

14 października 2019
Zmiana orzeczenia w sprawie alimentów. Kiedy możliwe jest obniżenie albo podwyższenie świadczenia?
Alimenty z biegiem czasu mogą okazać się niewystarczające albo też mogą stać się za dużym obciążeniem. Jak wystąpić o obniżenie lub podwyższenie alimentów?
10 października 2019
Przymusowa sprzedaż lokalu we wspólnocie mieszkaniowej. Lepiej nie być uciążliwym dla sąsiadów
Posiadanie mieszkania na własność nie oznacza, że nie można go stracić, np. z powodu złego zachowania. Kiedy może dojść do przymusowej sprzedaży lokalu?
9 października 2019
Czy można ubezwłasnowolnić osobę uzależnioną od alkoholu?
Jakie są przesłanki skierowania na badanie w przedmiocie uzależnienia od alkoholu? Czy możliwe jest ubezwłasnowolnienie osoby uzależnionej od alkoholu?
7 października 2019
Kaucja – czyli jak najlepiej zabezpieczyć umowę najmu
Kaucja jest jednym z najbardziej popularnych zabezpieczeń występujących w umowie najmu. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o kaucji w przypaku najmu!
3 października 2019
Przełomowy wyrok TSUE dotyczący kredytów frankowych
Trybunał Sprawiedliwości UEwydał przełomowy wyrok w sprawie kredytów frankowych. Dowiedz się, jakie będą konsekwencje wyroku dla frankowiczów!
3 października 2019
Umowa dzierżawy rzeczy ruchomej
Jak wygląda prawidłowo skonstruowana umowa dzierżawy? Poznaj przepisy kodeksu cywilnego, w którym znajdują się odpowiednie wytyczne. | kruczek.pl
1 października 2019
Kumulacja roszczeń w przypadku naruszenia dóbr osobistych
Przez lata największe kontrowersj budziła możliwość kumulacji roszczeń za naruszenie dóbr osobistych. Jak ten problem rozwiązał Sąd Najwyższy?
30 września 2019
Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości – na co zwrócić uwagę?
Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości. Jak napisać umowę przedwstępną sprzedaży nieruchomości? Jakie elementy powinna zawierać?
27 września 2019
Czym jest umowa ramowa?
Charakter umowy ramowej wskazuje na jej podobieństwo do umowy przedwstępnej. Umowy te nie są jednak tożsame. Sprawdź, czym się różnią!
26 września 2019
Zmiana nazwiska własnego i dzieci po rozwodzie. Lepiej się pospieszyć!
Zmiana nazwiska po rozwodzie - jak przebiga procedura w przypadku zmiany u siebie oraz u dzieci? Dowiedz się, dlaczego nie warto zwlekać ze zmianą nazwiska!
1 2 3 8