Tag: prawo drogowe

9 października 2019
Nowe uprawnienia i obowiązki policji w czasie kontroli drogowej
Zdecydowana większość polskich kierowców narusza przepisy prawa o ruchu drogowym. Jakie nowe uprawnienia ma otrzymać policja podczas kontroli drogowej?
4 października 2019
Czy zawsze za brak pasów bezpieczeństwa grozi mandat? 
Czy obowiązek zapięcia pasów w samochodzie obowiązuje wszystkich? Czy są sytuacje, kiedy brak pasów bezpieczeństwa nie będzie oznaczał mandatu?
26 września 2019
Czy przepisy wymagają posiadania apteczki samochodowej?
Czy posiadanie apteczki samochodowej jest obowiązkowe? Co powinno znaleźć się w wyposażeniu apteczki? Kto ma obowiązek posiadania apteczki w samochodzie?
24 września 2019
Czy dzieci oraz kierowcy mogą kupić i pić piwo bezalkoholowe?
Czy dzieci mogą kupić piwo bezalkoholowe? Czy kierowca może je spożywać przed jazdą? Sprawdź, czy każdy może pić piwo bezalkoholowe bez konsekwencji!
23 września 2019
Jazda po narkotykach – jakie konsekwencje?
Jazda po narkotykach - jakie konsekwencje mogą spotkać kierowcę? Dowiedz się, co grozi za jazdę pod wpływem narkotyków!
20 września 2019
Konsekwencje ucieczki przed policją
Co dzieje się w przypadku niezatrzymania się kierowcy do kontroli drogowej? Jakie są konsekwencje zignorowania funkcjonariusza i ucieczki przed Policją?
20 września 2019
Parkowanie na drodze pożarowej - czy właściciel pojazdu może pozostać bezkarny?
Zgodnie z orzecznictwem NSA to zarządca ulicy powinien dbać, aby drogi pożarowe były przejezdne. Czy parkowanie na drodze pożarowej jest więc bezkarne?
18 września 2019
Nieudzielenie pierwszej pomocy i źle udzielona pomoc – co za to grozi?
Co grozi za nieudzielenie pierwszej pomocy? Co jeśli osobie ratowanej zrobi się większą krzywdę? Czy można ponosić odpowiedzialność za źle udzieloną pomoc?
18 września 2019
Czy holowanie na autostradzie jest dozwolone?
Zdarza się, że do awarii samochodu dochodzi na autostradzie. Co wtedy? Czy holowanie samochodu na autostradzie jest dozwolone?
17 września 2019
Czy można cofać na drodze jednokierunkowej?
Celowe poruszanie się wstecz samochodem jest niedopuszczalne. A co w przypadku cofania na drodze jednokierunkowej? Dowiedz się więcej na Kruczek.pl!