Tag: prawo handlowe

18 października 2019
Zgromadzenie wspólników spółki z o.o. możliwe również na odległość
Czy zgromadzenie wspólników spółki z o.o. jest możliwe na odległość? Jakie warunki muszą zostac spełnione, aby takie zgromadzenie mogło się odbyć?
22 lipca 2019
Czym jest prawo pierwszeństwa?
Prawo pierwszeństwa jest instytucją, która ma na celu ograniczenie obrotu udziałami lub akcjami. Co warto wiedzieć o prawie pierwszeństwa?
18 lipca 2019
Umowa zbycia udziałów w spółce z o.o. Wzór umowy zbycia udziałów w spółce z o.o. - Generator Umów
Zbycie udziałów w spółce z o.o. to sprzedaż, darowizna lub zamiana, której przedmiotem jest udział. Czym jest umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o.?
16 lipca 2019
Niewpisanie członka zarządu do rejestru a odpowiedzialność za długi spółki
Sąd odmówił wpisania do rejestru członka zarządu, który z uwagi na wyrok nie mógł pełnić tego stanowiska. Jak wpływa to na odpowiedzialność za długi spółki?
19 lutego 2019
Przedsiębiorca - cechy, pojęcie, funkcja. Encyklopedia Prawa
Kim jest przedsiębiorca? Jak w polskim prawie definiowane jest to pojęcie? Kim są mikro, mali i średni przedsiębiorcy? Ile znaczą dla rynku gospodarczego?
6 lutego 2019
Czym jest prawo handlowe i jakie są jego źródła?
Czytając ten artykuł, dowiesz się, czym jest prawo handlowe i jakie są jego źródła. Zdobędziesz informacje, które pozwolą ci zrozumieć prawo handlowe.
11 września 2018
Ochrona interesów spółki
20 sierpnia 2018
Spółka europejska
16 maja 2018
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - jej charakterystyka, wady oraz zalety
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest popularną formą prowadzenia działalności gospodarczej. Czym jest spółka z o.o.? Jakie ma wady, a jakie zalety?