Tag: prawo jazdy

5 lipca 2019
Czy można stracić prawo jazdy za niepłacenie alimentów?
“Jak nie płacić alimentów” to jedna z najpopularniejszych wyszukiwanych fraz w kontekście słowa alimenty. Czy możliwa jest utrata prawa jazdy za alimenty?
4 lipca 2019
Czy drobne wykroczenie może oznaczać odebranie prawa jazdy?
Przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na przejściach czy niezachowywanie bezpiecznej odległości. Za co grozi odebranie prawa jazdy?
15 lutego 2019
Uzależnienie od alkoholu nie jest powodem do wysłania kierowcy na badania
Czy uzależnienie od alkoholu może być podstawą do zabrania prawa jazdy? Kiedy pracodawca może wystosować skierowanie na badania swojego pracownika?
20 grudnia 2018
Kiedy można stracić prawo jazdy i jak je odzyskać?
Prawo jazdy można stracić na kilka sposobów. Sprawdź, kiedy się tak stanie. Poznaj nowe przepisy prawa. Dowiedz się, jak odzyskać prawo jazdy.
18 grudnia 2018
Konsekwencje poruszania się po drogach bez prawa jazdy
Policja szacuje, że po drogach porusza się nawet pół miliona kierowców bez uprawnień. Sprawdź, co grozi kierowcy, który nie posiada prawa jazdy.
26 października 2018
Prawo jazdy - spodziewane zmiany
Nowe prawo jazdy - sprawdź, co się zmieni! Dowiedz się więcej na temat nowych wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami.
3 października 2018
Brak dowodu rejestracyjnego – brak mandatu
Z czym wiąże się nieposiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu lub ubezpieczenia OC? Sprawdź nowe przepisy prawa na Kruczek.pl
28 września 2018
Ubytek słuchu nie będzie przeszkodą aby uzyskać prawo jazdy C1 lub C
5 czerwca 2018
Czy można odebrać prawo jazdy, kiedy zatrzymany nie ma przy sobie dokumentów?
30 kwietnia 2018
Czy policjant może zrobić kierowcy sprawdzian z przepisów?
Nieznajomość prawa szkodzi, nieznajomość prawa drogowego również szkodzi. Czy policjant, w trakcie kontroli drogowej, może wystąpić do starosty o skierowanie prowadzącego pojazd na egzamin sprawdzający wiedzę? Sprawdź, co mówią przepisy i jakie stanowisko w tej sprawie przyjmuje sąd. | kruczek.pl